Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gecenin Sonuna Yolculuk

Gecenin Sonuna Yolculuk

Gecenin Sonuna Yolculuk

8/10 - 21 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Yiğit Bener
Standart Teslimat
04 - 10 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750804199

Gecenin Sonuna Yolculuk

Fransız edebiyatının en değerli yazarları arasında yer alan Louis-Ferdinand Céline, Gecenin Sonuna Yolculuk adlı eseri ile okurlarını insanlığın en kuytu yüzüne tanıklık etmeye davet ediyor. 1932 yılında yayımlanan roman, yazarın I. Dünya Savaşı’na dair izlenimlerini ve düşüncelerini çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. Bu romanı ile dünya edebiyatında saygın bir konuma ulaşan Céline, insanlığın derinlerde bir yerde hala kanayan yaralarını geçmişin tozlu sayfalarından günümüze taşıyor. Bu kitabı okuduğunuzda, Céline’in sıra dışı anlatımı ve enfes kurgusu karşısında büyüleneceksiniz.

Toplumun Kalbinden Edebiyatın Ölümsüz Satırlarına…

Gecenin Sonuna Yolculuk, samimi dili ve kaygısız üslubu ile edebi bir metinden daha fazlasını ifade ediyor. Kitabını sokak ağzı ve deyişleri ile kaleme alan Louis-Ferdinand Céline, böylece okurlarına savaşın asıl etkilediği halk tabakası üzerinden sesleniyor. Buna rağmen üstün bir yazınsal güce sahip olan eser, yapısal bakımdan aslına sadık kalınarak yapılan tercümesi ile Türk okurları için de benzersiz bir okuma deneyimi sunuyor.

Savaşmanın Değil, Savaşa Sürüklenmenin Hikayesi

Louis-Ferdinand Céline ya da diğer adıyla Louis Ferdinand Destouches, Gecenin Sonuna Yolculuk romanında birinci ağızdan kendi yaşamını ve düşüncelerini aktarıyor. Ancak bunu, bir dış-kimlik olarak yarattığı Ferdinand Bardamu adlı karakter aracılığıyla gerçekleştiriyor. Tıpkı yazarın kendisi gibi ailesine kızarak evini terk eden Bardamu, bir asker ve doktor olarak Fransız ordusuna katılıyor. Orduya katıldıktan iki yıl sonra ise I. Dünya Savaşı patlak veriyor. Kendisi için dahi çılgınca bir kararla savaşa katılan başkahraman, bunun tüm insanlık için bir delilik hali olduğuna inanıyor.

Vatan için canını feda etme düşüncesini hiçbir zaman kabul edememiş olan yazar-kahraman, savaş esnasında şahit olduğu manzaralara daima yabancılık hissiyle yaklaşıyor. İnsana dayatılan ideallere, inançlara ve milliyet kavramına anlam veremeyen Bardamu, savaşın tam anlamıyla uluslararası bir mezbaha olduğunu düşünüyor. Sürekli bu savaşın kendi savaşı olmadığını dile getiren yazar, sıradan insan için özgürlük ve rahatlık gibi imkanların söz konusu olamayacağını, acı bir gerçek olarak gün yüzüne çıkarıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Fransa’nın en prestijli basın organları arasında yer alan Le Monde’un “Yüzyılın 100 Kitabı”listesinde yer alan Gecenin Sonuna Yolculuk romanı, tüm dünya için bir uyanış çağrısında bulunuyor. Bu eşsiz romanı hala okumadıysanız hemen şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanmanın keyfini çıkarın!

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 573

Ebat : 13,5 x 21

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

kelimeler kifayetsiz

harika bir çeviriyle okkalı bir tokat...

27.09.2020

Alıntı.

"sonuçta varoluşun neden olduğu en büyük yorgunluk belki de insanın yirmi yıl, kırk yıl boyunca, hatta daha bile uzun süre, aklı başında kalmak için harcadığı o olanüstü çabadır, basitçe, derinden kendi, yani tiksindirici, dehşetengiz, saçma olmamak uğruna. baştan veri olarak elimize tutuşturulan şu aksak ikinci sınıf insanı, sabahtan akşama kadar hep küçük evrensel ideal, birinci sınıf bir insan olarak sunmak zorunda kalmamız ne de büyük kabus."

18.04.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.