Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hadım

Hadım

Hadım

Çevirmen: Muhsin Kızılkaya
Yayınevi :

İthaki Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053750857


12 Eylül ve Diyarbakır Cezaevi… siyasi literatürümüzde spesifikleşmiş işkence demektir. Ve genellikle istatistik veriler için anılır.
Oysa teker teker bireylerin yaşamlarıdır saldırıya uğrayan ve her biri bambaşka biçimlerde katlanmaya çalışmışlardır maruz kaldıkları işkencelere, tabii ölmedilerse!
Selahattin Bulut, Hadım'da bir kişinin işkence sonucu hadım edilmesiyle bir kültürün yasaklarla hadım edilmesi arasında analoji kurarak ve böylelikle nesnesini somutlaştırarak, işkence olgusuna insan tekinin deneyiminin içinden bakmamızı sağlıyor. İyi de yapıyor. Artık sayılardan ve istatistiklerden çok insan gerçekliğinin içinden konuşmanın ve yazmanın zamanı!

YAZAR HAKKINDA: SELAHATTİN BULUT, 1954 yılında Mardin'in Derik ilçesinde dünyaya geldi. Mardin Eğitim Enstitüsü'nü bitirdi. Mardin ve Kars'ta iki yıl öğretmenlik yaptı. Siyasi faaliyetlerinden dolayı 1981 yılında tutuklandı ve Diyarbakır Askeri Cezaevi'nde 8 yıl tutuklu kaldı. 1997 yılında İstanbul'da Medya Kitabevi'ni açtı. Öldürülen gazeteci Hafız Akdemir ve Kürt aydını Edip Karahan'ın hayatını anlatan üç kitabı var. Yazıları ve hikayeleri birçok gazete ve dergide yayınlandı. Bihuşta Lal (Dilsiz Cennet) adıyla kitaplaştırdığı Kürtçe hikayeleri 2006 yılında Avesta tarafından yayınlandı. Elinizdeki kitabı Arapçaya da çevrildi.Sayfa Sayısı: 70

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız