Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Harem

Harem

Harem

Yayınevi :

Venedik Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789757016908


"Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem`de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor. Bursa`daki ilk saraydan Yıldız`a bütün sarayları karış karış dolaştırıyor. Bununla yetinmiyor, adeta gezdirdiği oda sayısınca yaşanmış hikâye anlatarak dönemin mahrem ruhunu bugüne aktarıyor.

Hürrem Sultan`ın hakkı mı yeniyor? Sarayda büyük aşklar... Padişahı yalvartan cariye kimdi? Padişah her istediğinde Harem`e girebilir miydi? Padişahları azarlayan hocalar, lalalar... Fatih padişahlığı terk edip Akşemseddin`in yanına yerleşmek istedi mi? Harem ağaları kimlerden seçilirdi? Cariyeler maaş alıyor muydu, istifa etme hakları var mıydı? Harem bir "kadın üniversitesi" miydi? Padişahlar neden çok evlilik yaptılar? Şehzade katli neden gerekliydi? Şehzade katlinin kaldırılmasının olumsuz sonuçları oldu mu? Dolmabahçe Sarayı`nın garip kaderi neydi? Ayrıca Bahadıroğlu, bütün törenleri ve gelenekleriyle saray hayatını ve Osmanlı ailesinin yaşantısını çarpıcı örnekler ve akıcı üslubuyla ortaya koyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 324

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Venedik Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.