Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hasan Sabbah'ın Gizli Öğretisi-Ehli-i Sünnet'in Batıniliğe Karşı Mücadele Tarihi

Hasan Sabbah'ın Gizli Öğretisi-Ehli-i Sünnet'in Batıniliğe Karşı Mücadele Tarihi

Hasan Sabbah'ın Gizli Öğretisi-Ehli-i Sünnet'in Batıniliğe Karşı Mücadele Tarihi

Yazar: Ömer Aydın
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052149966

Miladi 11. yüzyıl İslam dünyasında Bâtınilerin en fazla nüfuz alanı bulabildikleri zaman dilimini oluşturmuştur. Bu yüzyılda Bâtınilik Yeni Eflatunculuk başta olmak üzere Gnostik akımlardan beslenmek suretiyle de Sünni çevreler üzerinde derin bir nüfuza sahip olmuştur. Bu yönüyle de din eğitimi yetersiz olan toplumun büyük halk kitlelerini günümüzde olduğu gibi eskiden de kolay bir şekilde etkilemesi açısından toplumsal nizamı tehdit eder bir yapıya sahip olmuştur. Bu yüzden de dönemin Selçuklu Devleti, Sünni İslam Dünyası'nın hamisi ve hâkimi olarak bu tehlikeyi bertaraf edecek politikaları devreye sokmaya karar vermiştir. Nizamülmülk bu konudaki politikaların gerek planlayıcısı gerekse uygulayıcısı durumunda olmuştur. Elbette ki, bu mücadelede Selçuklular, Nizamülmülk, Gazali ve Hasan Sabbâh isimleri ön plana çıkmış, dolayısıyla da merkezi bir konuma yerleşmişlerdir. İşte sunmuş olduğumuz bu eser Sünni-Bâtıni mücadelesine farklı bir bakış tarzı getirmek amacıyla kaleme alınmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 3

Hasan Sabbah

Hasan Sabbah ve Batınilik konusunda farklı bakış açılarını yansıtan başarılı bir eser.

25.04.2019

Çok iyi bir kitap

Hocam çok güzel bir kitap yazmışsınız. Çok beğendim. Hem tarihi hem dini :) ellerinize sağlık 2. Kitabınız bekliyorum :)

19.04.2019

harika bir kitap

kitabı aldım ve okudum. çok beğendim çok güzel bir kitap.yazarın ilk kitabı. diğer kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. herkesin okuması gereken bir kitap.

10.04.2019

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız