Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hizbut -Tahrir ve Hilafet
Hizbut -Tahrir ve Hilafet

Hizbut -Tahrir ve Hilafet

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ekin Yayınları
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055146047

Hizbut -Tahrir ve Hilafet Kitap Açıklaması

Hizbu't Tahrir evrensel bir İslami hâkimiyetten bahseden ve dikkate değer iddialara sahip bir hareket olarak ne istiyordu hedefi neydi? Nispeten sınırlı sayısal gücüne ve fiili siyasi nüfuzuna rağmen gittikçe ağını genişleten uluslararası bir teşkilat kuran bu hareketin menşeini 1940'ların sonlarında Kudüs'te bulmak mümkün. Daha spesifik olarak bu hareket Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanmasına topraklarının ulus devletlere bölünmesine İsrail'in kurulmasına ve Müslüman toplumların neo-emperyalizm karşısındaki acizliğine bir cevap mahiyetindedir.

 

Dr. Süha Taci Faruki Hizbu't Tahrir hareketinin yapısını stratejisini tarihini ve doğuşunu etraflıca araştırdığı bu çalışmasında hareketin kurucu önderi olan Takiyüddin Nebhani'nin yazılarından çıkarttığı ana temaları çözümlemekte radikalizm ve reformculuk arasında bir yerde duran 20. yüzyıl İslamcı söyleminin oluşumunda dönüm noktasını temsil eden Hizbu't Tahrir hareketi ile bu hareketin benimsediği ideolojik çerçeveye kaynaklık eden İslam anlayışı üzerine yoğunlaşmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.