Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hüseyin Nihal Atsız-Hayatı Fikirleri ve Romanları Üzerine Bir İnceleme

Hüseyin Nihal Atsız-Hayatı Fikirleri ve Romanları Üzerine Bir İnceleme

Hüseyin Nihal Atsız-Hayatı Fikirleri ve Romanları Üzerine Bir İnceleme

Yayınevi :

Altınordu

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052028865

Hüseyin Nihal Atsız, yaşadığı fırtınalı hayat serüveni, siyasî düşünceleri ve edebî eserleriyle, Cumhuriyet dönemi Türk aydınları arasında kendine özgü yeri olan bir şahsiyettir. Atsız, siyasî yazılarında olduğu gibi, edebî eserlerinde de belirli bir tez verme amacını gütmüştür. Onun metafizik unsurlarla besleyip zenginleştirerek âdeta ideolojiler üstü bir boyuta yükselttiği ve “din gibi derin, tasavvuf gibi mistik” bir sis­tem olarak tanımlayıp takdim ettiği Türkçülük dünya görüşü, bütün hayatına, siyasî ve edebi eserlerine yön vermiştir. 

Bu çalışmanın Atsız'ın hayatını kapsayan ilk bölümünde onun oldukça hareketli hayatı anlatılmaya, mizacı ve kişiliği tanıtılmaya çalışılmış; sonraki bölümlerde ise ağırlıklı olarak Atsız'ın fikirleri ve romanları üzerinde durulmuştur. 

Aslında Atsız hakkında yazılmış bir doktora tezi olan bu kitap, onun zihin ve muhayyilesinde, romanlarının fiktif dünyasında dolaşmak isteyen okuyucular için bir yol haritası olması niyetiyle yazılmıştır. 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 445

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız