Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz. Ali'nin Yüz Sözü
Hz. Ali'nin Yüz Sözü

Hz. Ali'nin Yüz Sözü

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hazırlayan: Adem Ceyhan
Yayınevi : Buhara Yayınları
Standart Teslimat
20 Ocak - 25 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054530007

Hz. Ali'nin Yüz Sözü Kitap Açıklaması


Çağının büyük âlimlerinden Câhız (ö.869) "İlim şehrinin kapısı" Hz. Ali'nin hikmetli sözleri arasından "her biri bin kelimeye denk" yüz sözü seçip derlemiş; bu özlü cümleleri, Harizmşahlar devletinin meşhur şair ve yazarlarından Reşidüddin vatvat (ö. 578/1182), "Matlûbü Külli Tâlib min Kelâmi Emîrü'l-mü'minîn Alî bin Ebî Tâlib adıyla Farsça olarak çevrilip açıklamış; önce Harizmşah Atsız'a, daha sonra bazı ilavelerle Sultanşah Ebü'l-K?sım Mahmud bin İl Arslan'a ithaf etmiştir.

Tanınmış Osmanlı tarihçisi ve şeyhülislamı Hocazâde Sadeddin Efendi'nin oğlu Abdülaziz Efendi, bu eseri, Sultan 1. Ahmed'in isteği üzerine Türkçe'ye çevirdi ve ona "Gül-i Sad-berg" adını verdi. Bir fazilet rehberi, adab-ı muaşeret kılavuzu ve siyasetname sayılabilecek kitapta, çeşitli konulara dair hikmetli düşünce, tecrübe ve tavsiyeler yer almakta; insanlar kötülüklerden sakındırılarak iyiliklere özendirilmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256


Dili: Türkçe
Yayınevi: Buhara Yayınları

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.