Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İçimdeki Çocuğun İçindeki Tanrı
İçimdeki Çocuğun İçindeki Tanrı

İçimdeki Çocuğun İçindeki Tanrı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
06 Ağustos - 11 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051284293

İçimdeki Çocuğun İçindeki Tanrı Kitap Açıklaması


Her şey yıllar önce yazdığım şu şiirle başladı. Ve beni başka boyutlara alarak bu kitaba taşıdı.
İşte bak...!
Görüyormusun...
Parmağımın hemen ucunda...
Ay ile yıldızın
Arasına oturmuş,
Işık çiziyor.

Bu kitabın sayfalarında felsefenin çocuk diliyle konuşacak, felsefenin çocuk kulağı ile duyacak, felsefenin çocuk gözüyle görecek ve felsefenin çocuk tebessümüyle düşüneceksiniz.

Kendimi; kendimden kendime doğru kendimlemiş bir şekilde düşüncenin akışına bırakarak hayal ile gerçeği birbirleriyle kesiştirmeden daima dengeli ve paralel olarak güncelleyip ilerleyerek ve düşüncemden pislik, kalemimden kirlik damlatmamaya özen göstererek sade, içten ve samimi olarak Felsefenin çocuk dilinde bir tarzla sevgiye, aşka, dostluğa ve Tanrıya bıraktım. Bu bırakışla, hayallerime hayaller, gerçeklerime gerçekler ekleyerek... "Geceye Bir Kaşık Gündüz Katıp / Düşüncenle Karıştırıp / Şerefe Deyip Karanlığa / İçebiliyorsan Kana Kana / Yıldızlar Takılmadan Boğazına / Her Şey Senindir / Hüznüne Bir Kaşık / Umut Katıp / Fikrinle Karıştırıp / Şerefe Deyip Tanrıya İçebiliyorsan Kana Kana / Acılar Takılmadan Boğazına / Her Şey Seninledir." diyebilmesini öğrendim.

Bu öğrenişle; düşünceleşmenin ve fikirleşmenin özgünlüğünü mantığımla yontup işleyerek kendi gerçeğimin heykelini diktim. Ben bu heykele 'Keman Çalan Bir Orangutan' heykeli diyorum. Daha doğrusu içimdeki çocuk böyle diyor.
Bu kitabı okurken değişik notaların ses perdelerinde ilahi doruklarda yankılanan Tanrısal coşkunluğun sedasına erecek ve kendinizi Tanrısal bütünselliğin güncelliğinde, evrensel şiirselliğin özgürlüğünde bulacaksınız.
Abdullah ÖzdamarSayfa Sayısı: 278

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.