Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İcra ve İflas Hukukuna Göre İhale

İcra ve İflas Hukukuna Göre İhale

İcra ve İflas Hukukuna Göre İhale

İhalenin Yapılması - İhalenin Feshi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Seçkin Yayıncılık - Hukuk Kitapları Dizisi

Standart Teslimat
17 - 19 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe kargo bedava!..
  • Barkod: 9789750238413


Eserin başlangıcında ihale, ihalenin yapılması (elektronik ortamda ihaleye katılma) ve ihalenin feshi ile ilgili olarak kısa açıklama yapılmıştır. Bu açıklamalardan amaç, okuyucunun konu hakkında bilgi edinmesini sağlamaktır. Açıklamalar, A'dan Z'ye sıralama gözetilerek yapılmıştır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da bir aşama tamamlanmadan diğer aşamaya geçilmemesidir. Uygulamada kolaylık sağlamak açısından bu yöntem benimsenmiştir.

Bu eser, 02.07.2014 Tarih ve 6352 Sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun değişikliği dikkate alınarak hazırlanmıştır. Örneğin; elektronik ortamda pey sürme sureti ile ihaleye katılma gibi yeni hususlar açıklanmıştır.

Uygulamacıların yeni içtihatlara ihtiyaç duyması nedeniyle eser içtihat ağırlıklı olarak hazırlanmıştır. Amaç, hukuk alanında görev yapan kişilerin konu ile ilgili yeni içtihatlara kolayca ulaşmalarını sağlamaktır. Bu çerçevede, Yargıtay 12. Hukuk Dairesi'nin 0.01.2006 - 01.06.2016 tarihleri arasındaki tüm içtihatlar taranmış ve emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
İcra ve İflas Kanunu'na Göre Taşınmaz ve Taşınır Mal Satışı
İcra ve İflas Kanunu
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1232

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 1232

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız