Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İki Hayat Arasında

İki Hayat Arasında

İki Hayat Arasında

Çevirmen: Aslı Tümerkan
Yayınevi :

Yabancı

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055016197


Mükemmel hayat mı?
Yoksa mükemmel aşk mı?
Sen seç. Sabine herkes gibi değildi. Kendini bildi bileli, iki hayatı vardı. Her yirmi dört saate bir değişim geçiriyor ve her günü iki kere yaşıyordu. Mükemmel Hayat. Wellesley'de, Sabine istediği her şeye sahipti: cazibeli arkadaşlar, şık kıyafetler, başarılı bir okul yaşamı, herkesin birlikte olmak istediği bir sevgili ve göz kamaştırıcı bir gelecek... Mükemmel Aşk.

Roxbury'de Sabine'in bambaşka bir hayatı vardı: maddi zorluklar çeken bir aile, serseri arkadaşlar ve sırrı ortaya çıktığında başına gelen korkunç olaylar... Ama sonra Ethan'la tanıştı. Yakışıklı ve ilgi çekiciydi; üstelik Sabine, daha önce hiç kimse için böyle şeyler hissetmemişti.

Tüm istediği tek bir hayat yaşamak olan Sabine, bu nihayet mümkün gibi göründüğünde, amacına ulaşmak için bir dizi tehlikeli deney yapmaya başlamıştı. Ama kendisine inanan tek adamı ve geri kalan her şeyi riske atmayı göze alabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yabancı

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Muhteşem bir kitap

Kitabın konusu çok güzel. Beni konusu gerçekten çok etkiledi. Okuduğum kitaplar arasından en güzel olanı diyebilirim, aşk ve muhteşem bir hayat. Gerçekten öneriyorum.

14.04.2016

Sonunda ağlamak ve mutlu olmak

Kitabı okumayanlara kesinlikle öneriyorum. Şahsen ben almadan önce bayağı bir şüpheye düştüm acaba alsam mı almasam mı diye sonra alıp okuduktan sonra neden bekledim dedim kendi kendime kızdım.

23.12.2014

Mükemmel hayat mı? Yoksa mükemmel aşk mı? Sen seç.

İki Hayat Arasında, oldukça güçlü anlatıma sahip, duygusal, düşündürücü ve fazlasıyla ilgi çekici bir roman. Sabine herkes gibi değildi, iki hayatı vardı: Birisi mükemmel görünüyordu, diğerindeyse “O” vardı…

Sabine’in gözünden olan anlatım neler hissettiğini ve neyi, neden yaptığını rahatlıkla anlamamızı sağlıyor. Bu bakış açısı tabii ki diğer karakterlerin bir çoğunun yüzeysel kalmasına ve sadece Sabine’in bakış açısıyla tanınmalarına neden oluyor ama asıl önemli olan Sabine’in düşünceleri ve yaptıkları olduğu için, bu o kadar da rahatsız etmiyor. Ethan’a gelince de, evet o da belki tam olarak derin değil ama onun gizemli olması zaten önemli etkenlerden birisi… Dex’in ise zaten en başından beri sevilmesini istediğini sanmıyorum yazarın, aslında herhangi bir karakterin fazla sevilmesini istediğinden de emin değilim. Bana göre önemli olan vurgu hep durumu ve kendi tercihlerinizi sorgulamaya verilmiş.

Bu kitap, okumaya alıştığımız basit paranormal ya da aşk romanlarından çok farklı. Evet paranormal ögeler var, evet aşk da var ama bunlar sıradan parçalar olarak kullanılmak yerine, verilmek istenilen mesajın okura keyifli ve etkili biçimde ulaşması için kullanılmış ve bence çok da başarılı olmuş.

Kurulan dünya da yeterli düzeyde, fakat paranormal ögelerin sunulması ve nedenleri için aynı şeyi söylemek mümkün değil: Belki de kitabın zayıf olduğu tek nokta bu. Ancak bu da ana karakterin de en az bizim kadar bu durum hakkında bilgisiz olması ve bunu sorguluyor olmasıyla biraz da olsa kotarılmış. Ve belki de bu nokta detaylandırılmayarak anlatım daha güçlü bir hâle getirilmiş ama yine de insan biraz daha açıklanmış olsaydı diye düşünmeden edemiyor. Bir yazı spoiler vermemek için ancak bu kadar gizemli yazılabilirdi… Bence siz onu bunu boş verin de bu kitabı okuyun!

25.11.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.