Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ikuo Hirayama Türkiye, Batı'yla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı
Ikuo Hirayama Türkiye, Batı'yla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı

Ikuo Hirayama Türkiye, Batı'yla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı

Ikuo Hirayama Turkey, A Crossroad Of Culture Between West And East

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Evrim Kaya
Standart Teslimat
20 Ocak - 25 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789759123772

Ikuo Hirayama Türkiye, Batı'yla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı Kitap Açıklaması


Japon resim sanatı Nihonga'nın 20. yüzyıldaki en önemli temsilcilerinden biri olan Ikuo Hirayama, eserlerinde İpek Yolu'nu tema edinmiş ve bu güzergâhta yaşamı boyunca gerçekleştirdiği 100'ü aşkın seyahatle Türkiye'yi de pek çok kez ziyaret etmiştir. 1988'de UNESCO'nun ilk Japon İyi Niyet Elçisi, 1995 yılındaysa Dünya Kültürel Mirası danışmanı olarak atanan Hirayama, özellikle Ortadoğu'da yaptığı incelemeler ve resimlerinde konu aldığı antik yerleşimlerle kültürler arasındaki alışverişi vurgulamıştır. 2009 yılında kaybettiğimiz sanatçı bu kez de resimleriyle Batı'yla Doğu'nun buluşma noktası olarak nitelediği Türkiye'ye konuk oldu.

Ikuo Hirayama, one of the most well-known representatives of Japanese-style painting Nihonga, took the Silk Road as the main theme of his paintings and paid several visits to Turkey throughout his 100 plus journeys to this route. Hirayama was appointed as Japan's first Goodwill Ambassador to UNESCO in 1988 and Special Advisor to the UNESCO World Cultural Heritage in 1995. He emphasized the cultural exchange with his visits and research to the Middle East as well as his art focusing on the ancient ruins. He emphasized cultural exchange with his visits and research in the Middle East, alongside his art's focus on the ancient ruins. Hirayama, who passed away in 2009, visited Turkey -the meeting point of West and East in his own words, with his paintings.Sayfa Sayısı: 81

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe - İngilizce

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.