Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnanmıyorum

İnanmıyorum

İnanmıyorum

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051430904


İster inan ister inanma

İnanmamak, inanmanın tersi olamaz. Her ikisi de ayrı konu ve kolaylıklardır, tıpkı teizm ile deizm gibi. Temelde inanmanın iki ayrı ucu olan bu zıt kutuplar ancak inancın düşman kardeşleri olabilir. Bunlar karşısında inanmamanın, ki buna ateizm de denilebilir; herhangi bir karşı duruşundan ziyade bir kendiliği bulunduğundan ancak söz edilebilir.

Bu kitapta son sözlerini aktardığımız kişilerin hepsi ateistti. Hepsi de inanmadılar. Bunun için hiçbir şey de yapmadılar.

Aksine inanmak için çok şey yapmak zorundasınızdır. Kitap, mabed ve iman arasında gider gelir ve yaşarsınız. İnançsızınsa sadece kişisel inanç ile imanından söz edilebilir ki bu durum, onları tanrısızlık, ahlaksızlık ve uydurma kötülüklerle suçlayanlara verilmiş en iyi yanıttır. İnancına kanıt arayan teistten, yaratılandan ötürü yaradanı seven deizmden, tanrının evrenin kendisi olduğunu söyleyen panteizmden, tanrı üzerine soruların cevapsızlığını savunan agnostisizmden tanrıyı kesinlikle reddederek ayrılır.

Birazdan okuyacağınız yazı, pasaj ve alıntıların ışığından uzaklaşmamak ve tekrara düşmemek için ateizm bahsine bu önsözde girmek istemiyoruz. Niyetimiz, inanmanın artık iyiden iyiye tek yol olduğunu buyuran karanlık bir çağın başında olduğumuzdan hareketle inanç konusunda kafası karışan herkese bir yol haritası ve deniz feneri vermek ve gecenin kısa sürmesini dilemek. Teklifimiz hiçbir zaman değişmeyecek: İster inanın ister inanmayın.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 450

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 325

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kafe Kültür Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 450

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız