Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Işığın Öyküsü
Işığın Öyküsü

Işığın Öyküsü

Mitolojiden Matematiğe Işık Kuramlarının Tarihsel Gelişimi

8/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Tübitak Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi
Standart Teslimat
27 Ocak - 01 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754034240

Işığın Öyküsü Kitap Açıklaması


Doğal bir olgu olarak ışık insanlığın en eski dönemlerinden bu yana hep bir merak ve ilgi konusu olmuştur. Tarihsel serüveni onun insan yaşamında son derece önemli ve belirgin bir etkiye sahip olduğunun göstergesidir. Gizemli doğası ise başlangıçta söylenceye dine felsefeye ve nihayet bilime adeta sonsuz bir malzeme oluşturmuştur. Her toplum kendi deneyimleri ve gelişmişlik düzeyiyle ilintili olarak bir ışık efsanesi yaratmış ve kendisini bu yolla ifade etmeyi denemiştir. Sonunda yaşamın her alanında yer almayı başarmış olan bilim ışığı da en iyi şekilde betimlemiş anlaşılmasını sağlamış ve doğru bir şekilde anlamlandırmış tır.

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları tarafından yayımlanan ve Hüseyin Gazi Topdemir'in yazdığı Işığın Öyküsü bu bağlamda ışığın doğasını hem bilimsei bilginin gelişim süreci içerisinde hem de en eski uygarlıklardan günümüze kadar bilim üretmiş bilime sahip çıkmış uygarlıklar açısından aydınlatmaktadır. Bu özelliğiyle alanında her zaman bir başvuru yapıtı olacak niteliktedir.

Ayrıca kitapta incelenen problemlerin anlaşılmasını kolaylaştırmaya yönelik 150'den fazla resim ve şekil bulunmaktadır.Sayfa Sayısı: 398


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tübitak Yayınları

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Kütüphanenizde mutlaka bulunsun..

Işığa dair tarihsel bir araştırma. Gerçekten çok emek harcanmış ve çok iyi düzenlenmiş bir kitap. Her zaman başvurabileceğiniz bir kaynak.

04.10.2010

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.