Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İstatistik - 2
İstatistik - 2

İstatistik - 2

Hipotez Testleri - İstatistiksel Tahmin Teorisi - Regresyon ve Korelasyon Analizi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750251665

İstatistik - 2 Kitap Açıklaması


Yazarın daha önce yayınlanan "İstatistik - 1" kitabında yer alan temel istatistik bilgilerinin genel amacı; verilerden yola çıkarak, anakitle hakkında kullanışlı ve özet bilgiler elde etmektir. İlk kitabın devamında ise bu bilgiler yardımıyla, anakitle hakkında tahminler yapmayı veya parametreler hakkında hipotezlerin doğruluğunu amaçlayan istatistiksel testler veya çalışmaların nasıl yapılacağı konularına yer verilmiştir. Böylece anakitle hakkında örneklem seçebilir; bu örneklem bilgilerine dayanarak anakitle hakkında çıkarımlar veya tahminler yapmak mümkün olabilir.

Bu Kitapta, 10 bölüm ve çözümlü 121 problem yer almaktadır. Hipotez testleri, varyans analizi, regresyon analizi gibi öğrencilerin nispeten zorlandıkları konularda detaylı çözümlenmiş örneklere yer verilerek, konuların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır. Ek olarak Parametrik Olmayan İstatistik konusu ve EKK Matris hesaplamaları gibi konular da eklenerek, kitabın içeriği zenginleştirilmiştir.

Bu kitap ile İstatistik bilimi hakkında öğrenilmesi gereken temel bilgiler tamamlanmış, öğrencilerin ve araştırmacıların ilgisine sunulmuştur.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

İstatistiksel Örnekleme Teorisi
Örnekleme Dağılımları
İstatistiksel Tahmin Teorisi
Hipotez Testleri
Parametrik Olmayan İstatistik
Ki-Kare Analizi
Varyans Analizi
Regresyon Analizi
Korelasyon Analizi
Zaman Serisi
EKKY Parametre Tahminleri
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.