Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İttihatçı Bir Arap Aydınının Anıları

İttihatçı Bir Arap Aydınının Anıları

İttihatçı Bir Arap Aydınının Anıları

Yayınevi :

Klasik Yayınlar

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758740260


Bu kitap, Türk okuyucusunun pek de yabancısı olmadığı büyük bir edebiyat, düşünce siyaset adamı Emir Şekib Arslan'ın (1869-1946) otobiyografisidir.
Şekib Arslan berrak ve etkileyici üslubu ile kitap, makale, mektup ve notlardan oluşan binlerce esere imza atmış verimli bir yazar, usta bir polemikçi olduğu kadar, dönemin önemli şahsiyetleriyle yakın ilişkiler kurmuş, siyasi hadiselerin merkezinde yer almış aktif bir siyaset ve mücadele adamıdır.
Dürzi kökenli olan Şekib Arslan, çok yönlü kişiliğiyle iz barıkmış, önemli bir Arap aydınıdır.
Geçtiğim yüzyılın başındaki Türk-Arap ilişkilerini doğru kavramak isteyenler için, imparatorluğun çöküşüne kadar daima Osmanlı kimliğini öne çıkarmış olan bu Arap aydınının hayatı çok önemli dersler ihtiva etmektedir.
Şekib Arslan Cemal Paşa'dan Enver Paşa'ya, Libya direnişinden Beyrut, İstanbul, Berlin hattına kadar çöküşün önemli olaylarına tanıklık etmiş, dönemin siyasi aktörlerleriyle ilişki içerisinde olmuş, mühim bir kişiliktir.Sayfa Sayısı: 214

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Klasik Yayınlar

Sayfa Sayısı : 214

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız