Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İzmler Sanatı Anlamak
İzmler Sanatı Anlamak

İzmler Sanatı Anlamak

...İzmler Sanatı Anlamak

Çevirmen: Nükhet Özer
Yayınevi : YEM Yayın - Resim-Heykel-Mimarlık
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758599752

İzmler Sanatı Anlamak Kitap Açıklaması


Türk sanatseverler, sanat tarihini biçimlendiren akımların anlatıldığı İzmler Sanatı Anlamak kitabınaTürkçe çevirisiyle kavuşuyor.

Bir el kitabı niteliğinde hazırlanmış olan İzmler Sanatı Anlamak, diğer akım kitaplarının aksine, boyutu, zengin görseli ve akılcı yönlendiriciliği sayesinde gerekli özet bilgiyi okuyucuya kolayca aktarıyor ve sanata ilgisi olan herkese akımları tane tane, sıkmadan, bunaltmadan ve gereksiz detay bilgiyle boğmadan anlatıyor.

Rönesans, Barok, 19.Yüzyıl, Modernizm ve Post-Modernizm ana başlıklarının altında Hümanizm, Duygusalcılık, Romantizm, Sembolizm, Kübizm ve Minimalizm'den Yeni Dışavurumculuğa 56 akımın özenle incelendiği her akıma ayrılan iki sayfada söz konusu akımla ilgili giriş bilgisi, başlıca sanatçılar ve önemli yapıtları, anahtar sözcük listesi, gezilmesi önerilen müzelerle, benzer ve zıt akımlar yer alıyor.

İzmler Sanatı Anlamak, sanatla ilgili herkesin sahip olması gereken yetkin bir "Sanat Akımları El Kitabı".Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.