Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kadın-Hurafeler ve Gerçekler

Kadın-Hurafeler ve Gerçekler

Kadın-Hurafeler ve Gerçekler

Yayınevi :

Ozan Yayıncılık - Dinbilim Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059330084


Müslümanların özellikle son 20 yılda geleneksel putları yıkmaya yönelik başlattığı düşünme ve sorgulama süreci, onları dinin gerçek kaynağı olan Kur'an-ı Kerim'e dönmesine vesile oluyor. Bu süreçte çok sayıda konuda geleneksel görüşler ve inanışlardaki sorunlar da ortaya çıkıyor. Peygamberin ölümünden çok da fazla zaman geçmeden Kuran'ın terkedilme süreci başlıyor ve "Kur'an Dini"nin yerine büyük ölçüde "Gelenek Dini"nin egemen olmasıyla birlikte, kadınlar en çok zulüm gören kesim haline geliyor.

Sonia Cihangir'in Kuran ışığında inceleyip kaleme aldığı tesettür, evlat edinme, huri, cariye, ay halinde ibadet etme gibi kadına dair birçok önemli konu bu kitapta işlenmektedir. Kitabın asıl muhatapları kadınlardır ancak bin yıldan fazla süredir kadına dair oluşan önyargıların yıkılması elbette erkeklerin bu konularda bilgilenmesiyle mümkündür.

Umulur ki bu kitabı okuduktan sonra ilgili ayetler incelenir, İslam dininin kadınlara verdiği değer ve sunduğu kolaylıklara, tam ve mükemmel hükümlere tanık olunur.

Kadınların bilinçlenmesi ve Kuran kaynaklı gerçek dini anlaması aydınlanmanın kapısındaki ışığın gücünü kat be kat artıracaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ozan Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız