Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kafamda Bir Tuhaflık
Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflık

7/10 - 117 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Orhan Pamuk
Standart Teslimat
22 Nisan - 27 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750830884

Kafamda Bir Tuhaflık Kitap Açıklaması


Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk'un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul'daki hayatlarını hikâye ediyor. 1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını, şehrin büyük bölümünün yıkılıp yeniden inşa edilmesini, Anadolu'dan gelip zengin olanları izler; diğer yandan ülkenin içinden geçtiği dönüşümlere, siyasi çatışmalara, darbelere tanık olur. Onu başkalarından farklı kılan şeyin, kafasındaki tuhaflığın kaynağını hep merak eder. Ama kış akşamları boza satmaktan ve sevgilisinin aslında kim olduğunu düşünmekten hiç vazgeçmez.

Aşkta insanın niyeti mi daha önemlidir, kısmeti mi? Mutluluk veya mutsuzluğumuz bizim seçimlerimize mi bağlıdır, yoksa bizim dışımızda mı gelişip başımıza gelirler? Kafamda Bir Tuhaflık bu sorulara cevap ararken aile hayatıyla şehir hayatının çatışmasını, kadınların ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 23
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Yaşasın Tuhaflık!

Kafamda bir tuhaflık vardı,İçimde de ne o zamanaNe de o mekana aitmişim duygusu. W.WordsworthBu sözcükler bana yetti!

06.04.2021

Hayatı geldiği gibi kabul edebilmek

Yazarın kendi hayatının bu kadar dışında olan yaşam biçimlerine en ince detayına kadar hakim oluşu gerçekten etkileyici. Bencilliklerle, yüksek beklentilerle, hırslarla yıprattığımız ömrümüzü bir de Mevlüt’ün gözünden yeniden değerlendirmek  çok düşündürücü. Yaşamı geldiği gibi kabul ederek mutlu olmak da mümkün. Belki de tek gereken sıradanlığın dayanılmaz hafifliğine bırakabilmektir kendimizi...

20.02.2021

Zorla

Kitabı bitirmek için okudum diyebilirim

18.02.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.