Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflık

7/10 - 114 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Orhan Pamuk
Standart Teslimat
01 - 07 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750830884


Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk'un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul'daki hayatlarını hikâye ediyor. 1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını, şehrin büyük bölümünün yıkılıp yeniden inşa edilmesini, Anadolu'dan gelip zengin olanları izler; diğer yandan ülkenin içinden geçtiği dönüşümlere, siyasi çatışmalara, darbelere tanık olur. Onu başkalarından farklı kılan şeyin, kafasındaki tuhaflığın kaynağını hep merak eder. Ama kış akşamları boza satmaktan ve sevgilisinin aslında kim olduğunu düşünmekten hiç vazgeçmez.

Aşkta insanın niyeti mi daha önemlidir, kısmeti mi? Mutluluk veya mutsuzluğumuz bizim seçimlerimize mi bağlıdır, yoksa bizim dışımızda mı gelişip başımıza gelirler? Kafamda Bir Tuhaflık bu sorulara cevap ararken aile hayatıyla şehir hayatının çatışmasını, kadınların ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 20

TÜM YORUMLARI GÖSTER
rayiha!

okurken tuhaf bir şekilde bağlandığım kitap. son cümlesi hala hafızamda.

16.04.2017

Oldukça Başarılı ve etkileyici

Masumiyet Müzesi'nden sonra okuduğum ikinci Orhan Pamuk kitabı. Öncelikle şunu söylemem gerekir kitap bitti ama ben de depresyona girdim. Kitapta gecekondu mahallerinde yaşaya dar gelirli vatandaşların yaşadıkları, kentselleşme ve beraberinde getirdikleri o kadar güzel işlenmiş ki bir siyaset bilimi öğrencisi olarak siyaset bilimi ve kentselleşme üzerine bir çok şey kattı bana. bunun birlikte aslında Mevlüt ve Rayiha'nın evliliği, sevgisi günümüz dünyasında para ve çıkar ilişkileri yaşayan bir çok insana çifte inat kısıtlı imkanlarda iki insanın birbirini nasıl sevebildiğini de gösterdi.. okunmalı tavsiye ederim ..

24.12.2016

Çekici

Okuyalı 2 hafta oluyor, okuduktan sonra düşündüm de aslında çok akıcı bir kitap değil; ama elinden bırakası gelmiyor insanın. Orhan Bey'e Nobel'i boşuna vermemişler.

30.07.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.