Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kalkınmada Kadın Emeği

Kalkınmada Kadın Emeği

Kalkınmada Kadın Emeği

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Varlık Yayınları

Standart Teslimat
24 - 26 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754344202


Gülay Toksöz kadınların ev içindeki karşılıksız emekleri ve işgücü piyasasında karşılığı ödenen veya ödenmeyen çalışma biçimleriyle ekonomiye, topluma ve insan refahına yaptığı büyük katkıyı açığa çıkarmayı amaçlıyor. Türkiye'nin kalkınma sürecinde kadın emeğinin dünü ve bugününü kapitalizm ve patriarkanın karşılıklı ilişkisi bağlamında, dünya deneyimlerinin ışığında tartışıyor.

Gülay Toksöz, (Prof. Dr.) lisans ve yüksek lisans derecesini ODTÜ Ekonomi-İstatistik Bölümü'nden, doktora derecesini Freie Universität Berlin Politik Bilimler Bölümü'nden almıştır. Kitaplarından bazıları: Sendikacı Kadın Kimliği (Seyhan Erdoğdu ile birlikte, İmge, 1998), Gelişmiş Ülkelerde İşsizlik Üzerine Güncel Tartışmalar (İmaj, 1999), Sosyal Koruma Yoksunluğu-Enformel Sektör ve Küçük İşletmeler (Şerife Türcan Özşuca ile birlikte, SBF, 2003), Uluslararası Emek Göçü (Bilgi Üniversitesi, 2006), Türkiye'de Kadın İstihdamının Durumu (ILO, 2007).


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

Sayfa Sayısı : 288

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız