Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kara Şiir Antolojisi

Kara Şiir Antolojisi

Kara Şiir Antolojisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055229092


Yüxexes Karakalem olarak yayın hayatına atılıp Mayıs 2009da okurlarına ve yazarlarına veda eden Karakalem dergisinin, onlarca kişiyle birlikte gördüğü ortak rüya, sonunda gerçek oldu!

Karakalem merkezi edebiyatın, merkezi dilin dışında kalmayı tercih edenlere kapılarını sonuna kadar açan, gençlerin sırtlayıp götürdüğü bir dergi olmuştu. Sayfaları karaydı ama karalığı kendiliğindendi ve sesini duyuramayanların bir araya geldiğinde çok güçlü bir ses oluşturduğunun kanıtıydı. Her okur yazardır, her yazar zaten okur! şiarından cesaret alan okurlar hızla yazara dönüşmüş, Karakalem iki yıllık yayın hayatında yüzlerce kişinin ilk şiirine, ilk öyküsüne, ilk denemesine, ilk eleştirisine, incelemesine, hatta çektiği ilk fotoğrafa, yaptığı ilk çizime kucak açmıştı.

barbuni.com ve KARAKALEM işbirliğiyle yayımlamayı düşündüğümüz Kara Şiir Antolojisi beklemediğimiz kadar büyük ilgi görmüş, neredeyse gönderilen şiirlerle baş edemez duruma gelmiştik.

Aradan bunca zaman geçmesine karşın Kara Şiir Antolojisinin hala merakla bekleniyor olmasının nedeni; antolojide şiiri yer alan kişilerin büyük çoğunluğunun hala merkezi dergilerde yer almaması ve adlarını günümüz şairleri listesine yazdırmamış olmalarına rağmen, yazdıkları ve eminim ki çoğunun hala yazmakta oldukları şiirlerle, gerçek şiirin farklı bir kanalda aktığını kanıtlamalarıdır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 185

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kafe Kültür Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.