Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Karadeniz''in Kitabı-Pontus Masalı

Karadeniz''in Kitabı-Pontus Masalı

Karadeniz''in Kitabı-Pontus Masalı

Yayınevi :

Toplumsal Dönüşüm Yayınları - Araştırma - İnceleme Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756448663


Yunanistan'ın Trabzon'a konsolosluk açmak istemesinin en önemli nedeni, yöre üzerindeki Postusçuluk hareketlerine yardımcı olmaktır. Yunanistan Başkonsolosu'nun sık sık yapmış olduğu Doğu Karadeniz gezisinin temelinde de bu Pontusçuluk düşüncesi yatmaktadır.
Yunan işadamlarını, "çevreciler" adı altında bir gemi ile Trabzon Limanı'na demir attıran yine bu düşüncedir. Yunanistan'dan yörenin muhtelif yerlerine, turizm adı altında yapılan tur organizasyonları, bu konudaki bazı misyoner çalışmalara yardımcı olmak için düzenlenmiştir. Pontusçuluk faaliyetleri konusunda yöre insanımız daha dikkatli ve uyanık olmalıdır. Yöre insanı her zamanki duyarlılığını bu konuda da göstermelidir. Bu hassas ve önemli konuyla ilgili 156 Jandarma İmdat telefonuna ihbar yapılmasını bekliyoruz."
Tuğgeneral Baki Onurlubaş
Giresun Jandarma Bölge KomutanıSayfa Sayısı: 247

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Sayfa Sayısı : 247

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız