Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kayıp İsa
Kayıp İsa

Kayıp İsa

Yazar: Koray Er
Yayınevi : Etkileşim
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051314549

Kayıp İsa Kitap Açıklaması


İnsanlık tarihinin, belki de en ziyade yanlış anlaşılan ve ismi üzerinde en fazla tartışma yapılan kişisidir İsa aleyhisselam.

Doğumu dahi bir mucize olan bu büyük peygambere Müslümanların duyduğu derin sevgiden öte, Hıristiyan dünyada şahsiyetini merkeze alan yüzlerce mezhep ve tarikat kurulmuş, kimliğini yorumlamak için birçok fikrî akım oluşmuştur. Kimisi ulûhiyet isnat etmiş, büyük çoğunluk hem ulûhiyet hem beşeriyet atfetmiş, ne yazık ki ancak küçük bir grup sadece beşer ve peygamber olduğunu savunmuştur.

Peki, neden böyle olmuştur? Ve nasıl böyle olmuştur? Şahsiyetine ve tebliğine kimler ne amaçla farklı anlamlar yüklemişlerdir? Bu süreç nasıl işlemiştir? Onun tebliğ ettiği hak bir din, onun öğrettiklerine rağmen nasıl farklı bir yapıya büründürülmüştür?

Kayıp İsa, bu ve benzeri sorulara cevap arıyor. Bu arayışın eşliğinde, Hz. İsa'nın tarih sürecinde kaybolmuş, daha doğrusu kaybedilmiş gerçek kimliğini ve mesajını ortaya çıkarmaya gayret ediyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 174

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Etkileşim

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Sıra Dışı Bir Eser

Hıristiyanlık'ın tarihsel gelişimini ilmi veriler ile yansıtan yazar, sahasında sıra dışı bir eser yayınlamış. Tatmin edici, tamamen bilgi yüklü bu eserin severek okunulacağını düşünüyorum. Birçok bilinmeyene ışık tutması açısından "Kayıp İsa" kitap kurtlarının mutlaka okuması gereken bir eser.

26.09.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.