Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu
Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu

Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
19 Ocak - 22 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053354185

Kedi Köpek ve Küçük Memeliler için Nekropsi Kılavuzu Kitap Açıklaması

Kedi ve Köpekler kadar, kemirgenler, tavşanlar ve gelinciklerde de nekropsi yapabilmenin pratik yollarını açıklamaktadır. Araç ve gereçler, örnek toplama ve nekropsi raporu hazırlamanın uygulamalı rehberliğini açıklayan kitap, köpekler, kediler ve küçük memelilerde ölüm sonrası muayenesi için adım adım işlemleri de sunmaktadır. Metni destekleyen 200’den fazla resim, bu kitabı veteriner kliniği, hayvan barınağı, araştırma laboratuvarı ve sahada nekropsi yapmak için pratik bir kaynak haline getirmektedir.

Kitap temel nekropsi işlemi için  öğretici ve hazırlayıcı bilgi sunumunun yanı sıra, her organ sistemi için anatomi ve diseksiyon teknikleri ile ek testler için dokuların tpolanması ve sunulması hakkındaki bilgilere de yer vermektedir. Barınak veteriner herimleri, kamu veteriner hekimleri, veteriner patologlar ve patoloji doktora öğrencileri, araştırmacılar ve küçük hayvan pratisyenleri için temel bir kaynaktır.

Kitabın Temel Özellikleri :

•  Köpekler, kediler ve küçük memeliler de nekropsi yapmanın bütün pratik özellikleri ile sonuçlarının yorumlanması için rehberlik sağlar.

•  Nekropsi tekniklerini ve bulgularını göstermek için 200’den fazla tam renkli görüntü sunar.

•  Nekropsi süreci ve numunelerin toplanması için gereken bütün adımları tek tek açıklar.

•  Her organ sistemi için kısa bir anatomi bilgisi, diseksiyon yöntemi açıklaması ile sık rastlanan artefekt ve postmorterm değişiklikler listesini verir.

•  Hayvan barınakları, veteriner klinikleri, araştırma laboratuvarları ve saha dahil olmak üzere herhangi bir ortamda nekropsi yapılması sırasında veteriner hekimlerine yardımcı olur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editörler: Sean P. McDonough ve Teresa Southard

Çeviri Editörü: Prof. Dr. M. Müfit Kahraman

 

Hamur Tipi : Mat Kuşe

Ebat : 19 x 24,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.