Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kelebek

Kelebek

Kelebek

Yayınevi :

E Yayınları - Yabancı Romanlar Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753901505


İşlemediği bir cinayetten, müebbet kürek cezasına çarptırıldığı sıra, Henri Charrière'in özgürlük mücadelesinin bir ifadesi olarak doğdu Kelebek.
Çok genç yaşında tutkunu olduğu idealleri ve gelecek arzusu onu 'insanca bir felsefe' ve 'üstün bir uygarlık'la tanıştırdı: Modern sistemin kokuşmuş yolları yerine Kızılderililer'in, cüzzamlıların, okuma yazma bilmeyen yoksul balıkçıların gerçek uygarlığıyla .
Bir, iki, üç, dört, beş; bir, iki, üç, dört, beş.
Ardı ardına sıralanan bu rakamlar aslında bir hücrenin uzunluğu: Bir uçtan bir uca beş adım.
Tüm yaşamın göz önünden geçtiği beş adım. Hayallerle ve tutkularla atılan beş adım. Yargıçlara, mahkemeye ve insan kazanmak yerine kaybetmeye dayalı yargı sistemine atılan beş adım.
Modern olarak nitelenen ülkelere atılan beş adım. Tüm duyguları iğdiş eden her türlü korkuyu insanın içine salan beş adım. Özgürlüğe ve geleceğe atılan beş adım.
Kelebek bir özgürlük mücadelesi...Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1988

Dil : Türkçe

Yorumlar 13

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir ömür hatıralarınızda kalacak bir eser

Kim bilir kaç sene önce okudum hatırlamıyorum, belki orta okuldaydım belki de lise başlangıcı. ne zaman başıma bir bela açsam ne zaman karanlıkta kaybolsam bu inanılmaz adamın verdiği mücadele gelir aklıma. Onca zaman geçmesine rağmen kitabın tamamını hatırlıyorum desem yeridir. Şu hayatta kaybedeceğiniz tek savaş kendinize karşı verdiğiniz savaştır, geriye kalan bütün savaşları kazanabilirsiniz.

07.02.2017

Kalınlığına aldanmayın bir solukta bitiyor

Biri "PES ETME" mi dedi? İşte bu kitap bunun en  güzel örneği. On iki yıl önce okumama rağmen tadı hala damağımda kalmıştır. Her pes etmek üzere olduğumda bu kitap gelir aklıma. Ertelemeyin okuyun.

08.02.2015

Asla Pes Etme

Yazarın özgürlük yolunda bu kadar haksızlığa ve zorluğa karşı dimdik ayakta durabilmesi, asla pes etmemesi, insan üstü bir çaba göstermesi bana ilham verdi. Zorluğa yenik mi düşeceksiniz yoksa ayağa kalkmanın bir yolunu mu bulacaksınız. Asla pes etmemeyi anlatan bir kitap. Harika.

19.05.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız