Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kır Çiçeği Tepesi

Kır Çiçeği Tepesi

Kır Çiçeği Tepesi

9/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Duygu Parsadan
Yayınevi :

Arkadya Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789759997168


Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir...

1929 yılında Glasgow'da yaşayan genç, güzel Beattie'nin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henry'den hamile kalana kadar... Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londra'ya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.

Tam seksen sene sonra kader, Beattie'nin torunu Emma'ya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralya'ya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.

Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.

"Romanın gücü, Freeman'ın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya YayınlarıEditör : Yasemin Büte

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 536

Dil : Türkçe

Yorumlar 31

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Okumalısınız

Tereddütsüz alıp okuyabilirsiniz.. sürükleyici..

01.08.2017

Kitap dediğin

Şimdi; bu kitabın hayatım üzerindeki etkisini yazacak olursam, bayağı yazmam gerekecek. Bu yüzden kısa kesmek istiyorum. Kitabı kütüphaneden alıp okumuştum. Kitabı geri verdikten sonra dayanamayıp bir de gidip satın aldım. O kitabı defalarca okumak istiyordum çünkü. Okuyanlar bilir ki; Beattie diye bir karakter var ve bir kadının nasıl güçlü olabileceğini kanıtlayan bir kitap. Ve tabi ki Charlie. Belki de o sonu hak etmeyen tek kişi oydu bu kitapta. Kitap gözyaşı akıttığım nadir kitaplardan biridir ki ağladığım bölüm Charlie'nin son konuşması oldu..

20.03.2016

Mükemmel

Kesinlikle tavsiye ediyorum. Harika bir kitap ve kitaplığınızda olması gereken bir kitap. Hiç süphe etmeden alabilirsiniz. Bana eşim hediye olarak almıştı. Ve şimdi ona bana bu kitabı aldığı için bir kez daha teşekkür edeceğim :)

30.07.2015