Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kiracımız

Kiracımız

Kiracımız

Yayınevi :

Yaba Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753861748


Yaba Cep Kitaplarından değerli bir hikâyeciyi daha sunuyoruz. Günümüz gençlerinin pek tanımadıkları bu hikâyeci; Hakkı Özkan'dır. Onun pırıl pırıl Türkçesini seveceksiniz. O bir emekçidir. Matbaa işçiliğinden gelen, gerçek bir yazın emekçisidir. 1950 kuşağından gelen öykücünün irili ufakli 40'ı aşkın kitabı yayınlandı geçmiş yıllarda. Konularıyla, anlatım biçimiyle toplumcu öykücülerimiz safında yer alan Hakkı Özkan; Sait Faik, Orhan Kemal yakınında duran bir özellik taşır. Sokaktaki insanı, işçileri, düşkünleri kücük insanları anlatmaktadır.

Elinizdeki "Kiracımız" uzun hikâye oylumundadır. Onu besleyen diğer hikâyeler de ayrı ayrı tad veren ve Hakkı Özkan'a özgü örneklerdir. Hikâyecinin 15. ölüm yıldönümünde Kiracımız'ı sunuyor hikâyecimizi saygıyla anıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 103

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yaba Yayınları

Sayfa Sayısı : 103

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız