Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kişisel Verilerin Türk Ceza Kanunu Kapsamında Korunması

Kişisel Verilerin Türk Ceza Kanunu Kapsamında Korunması

Kişisel Verilerin Türk Ceza Kanunu Kapsamında Korunması

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Şeyma Sert
Standart Teslimat
20 Ağustos - 22 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750253461

Bilgi ve iletişim teknolojisi alanındaki gelişmeler, bireylerin yaşamlarını kolaylaştırırken gözetlenme potansiyelinin artması nedeniyle gizliliklerini korumayı zorlaştırmaktadır. Bankacılık, sigortacılık, sağlık, sosyal hizmetler, eğitim, telekomünikasyon, ulaşım, turizm, pazarlama, bilişim ve güvenlik gibi alanlarda faaliyet gösteren kamu kurumları ve işletmeler, birçok kişisel veriyi verdikleri hizmetler gereği bünyelerinde barındırmakta ve kişilerle ilgili artan bir şekilde veri dosyaları inşa etmektedir. Bunun sonucunda kişisel verilerin ilgili ilgisiz herkesin kolayca erişimine açık hâle gelmesi, kişisel verilerin sadece ulusal değil; uluslararası düzeyde de korunması ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Bu çalışmada, Anayasa'da teminat altına alınan kişisel verilerin korunması hakkı, ulusal ve uluslararası düzenlemeler ile Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından verilen kararlar dikkate alınarak incelenmiş ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında kişisel verilerin korunmasına yönelik düzenlenen suçlar ele alınmıştır. Böylece kişisel verilerin korunmasının öneminin ve sınırlarının ortaya koyulması amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları
Kişisel Verilerle İlgili Temel Kavramlar ve Kişisel Verilerin Korunmasında Uyulması Gereken İlkeler
Kişisel Verilerle İlgili 5237 Sayılı TCK'da Düzenlenen Suçlar

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız