Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Klavuz Çizgili Arapça Yazı Defteri

Klavuz Çizgili Arapça Yazı Defteri

Klavuz Çizgili Arapça Yazı Defteri

Kelimeler, Cümle Kalıpları, Güzel Yazı İçin Stratejiler...

Yazar: Zafer Hemek
Yayınevi :

Hüner Yayınevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944735537


Mevcut yazı defterleri içerisinde işlevselliği bakımından orijinal ve farklı etkinlikleri olan yazı defteri, Arapça yazmayı daha kolaylaştıracaktır. Hem İmam Hatip Ortaokulları hem (Anadolu) İmam Hatip Liselerinde Meslekî Arapça dersleri için öğrencilerimize, Kur'ân alfabesini öğrenmede, Arapça ilkyazı yazmada ve her sınıf düzeyi öğrencilerimiz için Arapça güzel yazı yazma konusunda büyük fayda sağlayacaktır. Etkinlikleri, ders müfredatıyla uyumlu örnekleri, işlevselliği ile diğer yazı defterlerinden farklı olan çalışmanın öğrencilerimizin Arapça yazmalarında katkısı büyük olacaktır. Osmanlıca yazı öğretiminde de kullanılabilir…

Bu yazı defterini farklı kılan özellikler şöyle:

A-Hoca yardımı olmadan bir öğrenci, bir harfin yazımına nasıl, nereden başladığını, nasıl devam edip nasıl tamamlandığını görüp kendi başına yazabilecektir. Bu ilk kez uygulanan bir özelliktir.
B- Harflerin nokta birleştirme usulü ile yazarak doğru yazımı sağlanmıştır.
C- Arapça öğrenmede ilk kullanılan cümle kalıpları ile yazma öğretimi yapılarak bir taraftan yazı öğretimi verilmiş diğer taraftan Arapça ilk cümle öğrenmeleri pekiştirilmeye çalışılmıştır.
D- Yazı defterinin hemen her sayfa atınd ve ayrı sayfalarda, nokta birleştirme halinde Arapça-Türkçe mesaj veren, değerler eğitimi sağlayan âyet-hadislere, atasözlerine yer verilerek hem Arapça cümle kalıbı öğrenmesi hedeflenmiş hem de öğrencinin olumlu davranış örmneği hatırlatarak davranış kazanımı sağlanmaya çalışılmıştır.
E- Gerek İmam Hatip Ortaokulu 5 ve 6. sınıf gerekse İmam Hatip Lisesi 9. sınıf Kur'ân ezberlerine de yer verilerek öğrencinin Kur'ân dersleriyle de ortak öğrenim sağlaması planlanmıştır.

Piyasadaki Yazı defterlerinin bu çalışma sonrası yeni baskılarında değişime gideceklerine inanıyoruz. Bu yazı defterini görmeden yazı defteri konusunda karar vermemenizi öneririz. Türkiye'nin en ekonomik ve en etkili yazı defteri olacağına inanıyoruz.

İmam Hatip Ortaokulu, (Anadolu) İmam Hatip Lisesi, İHL Açık Lise, Özel Arapça Eğitimi Veren Dershaneler, Kurslar, Halk Eğitim Merkezi Arapça Dersleri, Kur'ân Arapçasına Yeni Başlayanlar ve Kendi Kendine Arapça Öğrenmek İsteyenler, Osmanlıca dersleri (Sosyal Bilimler Liseleri vd.) … için Yazı Defteri…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2014


Dili: Arapça/Türkçe
Yayınevi: Hüner Yayınevi

Sayfa Sayısı : 64

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Arapça - Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız