Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kolay ve Hızlı Kur'an Okuma Rehberi

Kolay ve Hızlı Kur'an Okuma Rehberi

Kolay ve Hızlı Kur'an Okuma Rehberi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Vahit Candan
Yayınevi :

Ensar Neşriyat

Standart Teslimat
21 - 23 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055309626


Yüz yıl önce insanımızın günlük hayatta Arap harflerini kullandığı yazı Kuran kaynaklı kelimelerden oluşuyordu. Hem göz hem de kulak Kuran asıllı kelimelere aşina idi. Harf inkılabı ile yazı değişti. Kuran yazısına toplum tamamen yabancı oldu. Kelimeler öz Türkçe olsun diye ne olduğu ve nasıl türetildiği belli olmayan kelimeler dilimize yerleşti ve nesiller arası irtibat kesildi. Kuran ı Kerimi öğrenmek eskiye nazaran zorlaşmış oldu. Osmanlı döneminde altı ay ilkokula gidenler eski Türkçeyi çok rahat bir şekilde okuyup yazabiliyorlardı. Günümüzde bu derecede okuyup yazabilme İmam Hatip Liselerinde bile mümkün olamıyor.

Bu durumda çözüm olarak ne yapılabilir Gelecekte Kuran öğretimi yeniden nasıl düzenlenebilir Bilgisayardan ve teknolojiden istifade edilerek hafızlık süresi nasıl kısaltılıp yetişen hafız sayısı daha da arttırılabilir Kuran ı Kerimi anlayarak hatta idrak edip hissederek okuyan din görevlileri ve Kuran okuyucuları nasıl yetiştirilebilir ve okuma kalitesi nasıl yükseltilebilir İşte elinizdeki bu kitap sadece bir Elif ba olmaktan ziyade çok amaçlı bir kitap olarak düşünülmüş yaklaşık beş yıllık bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ensar Neşriyat

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Zeka ürünü bir kitap

Bu kitabın amacına uygun yazılmış mükemmel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Daha önce alanında eşi olmayan bir kitaptır.

13.10.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız