Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kudüs - Tarihin Kalbi

Kudüs - Tarihin Kalbi

Kudüs - Tarihin Kalbi

Bir Gazetecinin Filistin Hatıraları

Yazar: Sefer Turan
Yayınevi :

Pınar Yayıncılık - Araştırma-İnceleme Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753521666


Bu kitap, Filistin tarihini, Araplar ve Yahudilerin Filistin topraklarındaki hak iddialarını akademik olarak araştıran bir çalışma değil. Filistin ve İsrail arasındaki mevcut çatışmaların tarihi arka planını bir tarafa bırakarak mevcut koşullarda Filistin'de görev yapmış bir gazetecinin yaşadıkları, gözlemleri ve haritalarla zenginleştirilmiş Filistin dramının kronolojisinden ibaret.

Filistin'e defalarca gitmiş, en sakin ve normal günlerinde bile, bünyesinde gerginliğin ve çatışmanın bütün unsurlarını barındıran bu topraklarda gazetecilik yapmış, bir çok kenti gezmiş, sokaktaki pazarcıdan en üst düzey yetkililere kadar birçok kimseyle konuşmuş. Filistin gibi ne zaman, nerede ne olacağı hiç belli olmayan bir coğrafyada bütün zorluklarına rağmen gazetecilik yapmış bir televizyoncunun hatıratı elinizdeki kitap.

Şiir Okuyan Küçük Kızdan, Arafat'a, Hamas'tan sokaktaki Filistinli'nin psikolojisine, şehadet eylemcisinin Kudüs'ün gündelik hayatına kadar Filistin'de yaşananları ve yaşayanların psikolojisini bu kitapta bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pınar Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.