Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Küresel Stratejinin Üç Aktörü : Hollywood  Pentagon ve Washington

Küresel Stratejinin Üç Aktörü : Hollywood Pentagon ve Washington

Küresel Stratejinin Üç Aktörü : Hollywood Pentagon ve Washington

Hollywood, Pentagon ve Washington

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750098147


Hollywood ve Pentagon...Bir yanda hayal üreten gerçek bir sanayi, öte tarafta Savunma Bakanlığı...Hangi sıkı ilişkiler Amerikan gücünün sembolleri olan bu iki kurumu birbirine bağlıyor?

Jean-Michel Valantin birçok örnek göstererek ve filmleri analiz ederek Hollywood, Pentagon ve Washington üçgenindeki bağlantıların örtüsünü kaldırıyor, sırları ifşa ediyor.
Hollywood'un komediden korku filmlerine, bilim kurgudan savaş filmlerine kadar her tür yapımından örnekler sunan bu kitap, milli güvenilk konulu yapımlar üreten sinemanın aslında Amerikan stratejisinin temel bir aktörü olduğunu ortaya çıkarıyor.
Yazar, bir milli güvenlik vasıtası olan sinemanın çeşitli yapımlarla işlediği tehdit temel fikrinin sahneye konulduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri operasyonlarını ve stratejik tercihlerini haklı göstermeyi hedefleyen bir araç biçiminde karşımıza çıktığını vurgulamakta..Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Babıali Kültür - BKY

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.