Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

8/10 - 86 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750800016

İlk Basımı 1937 yılında “Yeni Kitapçı” tarafından basılan roman, Sabahattin Ali’nin roman türünde ilk eseridir. Öykü yazarı olan Ali’nin bu eseri MEB Ortaöğretim 100 Temel Eser Listesinde yer almaktadır.


YKY tarafından ilk olarak 1999 yılında basılan roman günümüzde YKY (Yapı Kredi Yayınları) tarafından basılmaya devam edilmektedir. Kitabın editörlüğü Ayfer Tunç, yeni kapak tasarımı ise “Nahide Dikel” tarafından yapılmıştır.


1985 yılında Sinema filmine uyarlanan romanın filminde Talat Bulut, Derya Arbaş ve Ahmet Mekin’in rol almış, filmin yönetmenliğini ise “Feyzi Tuna” üstlenmiştir.


Kuyucaklı Yusuf konusu itibariyle ailesinin katledilmesiyle sahipsiz kalan dokuz yaşındaki Yusuf’un olayı soruşturmak için Kuyucak’a gelen Nazilli Kaymakamı Selahattin Bey tarafından evlatlık alınması ve çocuğun daha sonraki hayatı anlatılmaktadır. Edebiyat eleştirmenlerine göre Yusuf karakteri, köyden şehre göç edip şehir hayatına uyum sağlayamayan insan tipinin habercisi olarak değerlendirilmektedir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 179

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2001

Sayfa Sayısı : 220

Dil : Türkçe

Yorumlar 20

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Okumaya değer bir kitap

Bir insanın acz içindeki hayatı başka insanların zevkü sefası ile nasıl şekil alıyor bunu anlatıyor yazar her kitabında olduğu gibi yine kötümser hayata açılan aydınlık bi penceresi yok hep karanlık ama bu karanlığı nasıl güzel anlatıyor okurken o çaresizliği hissediyorsunuz

10.07.2018

Okunması Gereken Eşsiz Bir Kitap

Anlatımı akıcı ve etkileyici bir kitap, bir sonraki olay hep merak uyandırıyor. Eser Anadolu Kültür'ünü barındırması yönüyle insanı kendi içine çekiyor.

24.01.2017

Başarılı Bir Eser

Kitabın heyecanı ilk sayfadaki cinayetle başlıyor ve bence bir çırpıda son sayfaya sürükleniyorsunuz. Oldukça etkiliydi ...

03.11.2016