Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Liberalizm El Kitabı

Liberalizm El Kitabı

Liberalizm El Kitabı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Liberte

Standart Teslimat
03 - 06 Haziran
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059823081

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Liberalizm El Kitabı, liberalizm üzerine çeviri ve telif makaleler- den oluşan bir derlemedir. Bu eserde liberalizmin tarihini, fikrî köklerini, felsefî ve teorik temellerini, savunulan değer ve ilkeleri, liberalizm türlerini ve nihayet bu türler arasında yürütülmekte olan tartışmaları bulabileceksiniz.
Makaleler, dört grupta toplanmıştır: Birinci grupta liberalizmi ta- nıtan ve farklı yönleri ile ele alan yazılar yer almaktadır.
İkinci gruptaki makaleler, liberalizmin teorik temelleri üzerine yo- ğunlaşmaktadır. Bu makalelerde liberal ilke ve değerlerin, felsefî ve teorik izleri takip edilmektedir.
Üçüncü gruptaki makaleler, daha akademik ve sofistike olan tartışmaları içermektedir. Bu yazılar, daha ziyade liberalizm için- deki farklılaşmaları ve iç tartışmaları tanıtmakta; farklı ekollerin üstünlük ve zayıflıklarını ele almaktadır.
Dördüncü gruptaki makaleler ise kapsamlı ve siyasî liberalizm ayrışması üzerinden çoğulculuk, farklılık ve çeşitlilik bağlamında tarafsızlık ilkesinin liberal bir devletteki karşılığı üzerine yakın dö- nemdeki hararetli tartışmalardan oluşmaktadır.
Liberalizm El Kitabı, liberalizmi öğrenme isteği ve ihtiyacı duyan okuyucular için akademik seviyeye göre düzenlenmiş etkili bir başlangıç kitabıdır.

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 2. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız