Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Lise Defteri

Lise Defteri

Lise Defteri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ali Hikmet
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054731190


"Lise Defteri bir yas çalışması. Çok katmanlı bir yas çalışması tabii. İlk ve hemen görülen katman sevilen bir şairin öteye geçişinden duyulan sarsıntının yarattığı bellek kayıtları. Burada hatıranın ve ölümün benlikte açtığı yarığı, o henüz taze olan yarayı apaçık görüyoruz.
Bir başka katman ise, bu kitabın şairi de olan öznenin kendi kayıp ilk gençliğine tuttuğu yas... Sonraki içiçe geçmiş katmanlar ise gayretli bir 'kazı' faaliyeti istiyor.

Sonuç olarak; havada asılı kala kaldığımız ve ne maziyi ne de âtiyi ele geçirmemize, oraya yürümemize izin vermeyen bu postmodern 'sonsuz şimdi' nin bozbulanık topraklarında Lise Defteri, belleğin, hâfızanın, yazının, şiirin tahayyül gücünün nelere kadir olduğuna dair güçlü bir işaret. Afiyet olsun ey sevgili okur!"
V.B. Bayrıl

"Lise Defteri, Paul Eluard ve bir Madonna şarkısı (Nobody Knows Me) karışımı bir duyarlıktan başlayarak, Türkçe Edebiyatın Yakınçağını dolaşan ve Sevgili Seyhan Erözçelik'e yazılmış olağan dışı bir mersiye...
Bu hassasiyeti terennüm etmek isteyen Ali Hikmet'in 'Lise Defteri'ni kitaplığında bulundurmalı."
Ali Günvar



Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mühür Kitaplığı

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız