Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mal ve Hizmet Pazarlama

Mal ve Hizmet Pazarlama

Mal ve Hizmet Pazarlama

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İmaj Yayıncılık

Standart Teslimat
25 - 01 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786057905062

Pazarlama kavramı bir işletme fonksiyonu olmasının yanı sıra, yaşamın da ayrılmaz bir parçasıdır. Pazarlama bu yönüyle sadece işletmeler tarafından gerçekleştirilen bir faaliyet değil, kar amacı gütmeyen kurumlar tarafından hatta şahıslar tarafından uygulanan bir kavramdır.

Günümüzde her noktada bir pazarlama eylemi ile karşılaşmaktayız. İşyerleri nasıl vitrinlerini süsleyip püsleyerek kendini pazarlıyorsa, biz insanlarda kılık kıyafetimize, makyajımıza dikkat ederek aslında kendimizle ilgili bir pazarlama çalışması yapmaktayız

Kar amacı güden işletmeler ve kar amacı gütmeyen kurumlar tarafından gerçekleştirilen pazarlamada, dikkat çeken nesne üründür. Bu ürün de mal ve/veya hizmetlerden oluşmaktadır. Mal ürünün somutluk egemen olan tarafı iken; hizmet soyutluğun egemen olduğu performanslardır. Mal pazarlamanın açıklanmasında McCarthy’nin 4 P’si kullanılırken; hizmet pazarlamada bu P’ler genişletilerek 8’e çıkartılmaktadır.

Elinizdeki kitapta “pazarlama bileşenleri” olarak adlandırılmakta olan bu kavramlardan bahsedilmekte, mal pazarlamanın pazarlama karması bileşenleri olan 4 P (Mal, fiyat, dağıtım ve tutundurma) ve hizmet pazarlamanın pazarlama karması bileşenleri olan 8 P (Hizmet, fiyat, dağıtım, tutundurma, katılımcılar, süreç, fiziksel unsurlar ve verimlilik) kavramından bahsedilmektedir.

İnsanın yaptığı her işte derecesi değişmekle birlikte bir zorluk vardır. Benim için de çalışmada tabi ki zorluklar oldu; ancak çok kullanılan bir söz vardır “her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır” diye. Benim bu çalışmamda da hep yanımda olan sevgili eşim Özlem’ e ve canım annem Güllü’ ye, hayatımdaki iki değerli kadına, teşekkür etmek ve eserimi onlara ithaf etmek istiyorum, iyi ki varsınız diyor ve Üniversitemiz akademisyenlerinden Sayın İmran UZUN hocamızın bir şiirini burada sizlerle paylaşmak istiyorum;

Hayat bir kadınla başlar

O kadın annedir

Hayat bir kadınla devam eder

O kadın eş, hayat arkadaşı, çocukların annesidir

Ve hayat bir kadınla son bulur,

O kadın Kibele, yani toprak anadır…

 

Dr. Bora GÖKTAŞ

Bayburt, 2019

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 20

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.