Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Malafrena
Malafrena

Malafrena

Çevirmen: Cemal Yardımcı
Yayınevi : Metis Yayıncılık
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789753425575

Malafrena Kitap Açıklaması

Ursula K. Le Guin'in 1979'da kaleme aldığı Malafrena, yazarın diğer bazı öykülerinden tanıdığımız hayali ülke Orsinya'da geçiyor. Fakat yazarın diğer romanlarında da olduğu gibi, mekân hayali olmasına rağmen resmedilen ortam ve ele alınan meseleler son derece gerçekçi. Sansürün insanları susturduğu, kısıtlamaların her türlü muhalefeti engellediği, iktidarın katı ve kati bir hal aldığı bir ülke Orsinya. Malafrena Vadisi'nde ailesiyle birlikte yaşayan başkahraman İtale Sorde, işte tam da bu koşullarla mücadele etmek üzere güvenli aile toprağını terk edip siyasi çalkantıların hüküm sürdüğü başkente gidiyor. Amacı, devrimci idealleri doğrultusunda toplumun özgürleşmesine katkıda bulunmak - ama tüm iyi niyetine rağmen bunun hiç de kolay olmadığını öğreniyor. 

Özgürlük, devrim, ideallerle gerçeklik arasındaki kaçınılmaz çatışma ve bu çatışmanın getirdiği hayal kırıklığı, aşk, kimlik arayışı ve aidiyet gibi temaların öne çıktığı Malafrena, Le Guin'in sadece fantastik edebiyatta değil gerçekçi edebiyatta da usta bir yazar olduğunu kanıtlayan bir roman.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Sayfa Sayısı : 432

İlk Baskı Yılı : 2013

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
MALAFRENA

Le Guin kitapları içerisinde dramatik dokusu en naif olanı bence. Mülksüzler'den daha çok sevdim...

17.11.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.