Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Marka Yönetimi ve Marka Stratejileri

Marka Yönetimi ve Marka Stratejileri

Marka Yönetimi ve Marka Stratejileri

Yayınevi :

Ekin Basım Yayın

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055187491


Marka, malların ya da hizmetlerin kimliğini belirleyen, rakip mallardan ayırt edilmesini sağlayan, ürüne bir karakter, kişilik kazandıran, ürünün değerini arttıran isim veya semboller, ayırt edici işaretlerdir. Marka, pazarlama sürecinin en önemli amacı ve pazarlama fonksiyonlarını bir arada tutan zamktır. Bu sebeple pazarlama sürecinin özünü, tüketicilerin zihninde marka inşa etmek olarak da tanımlayabiliriz. Günümüzün "marka çağı" olduğunu söylemek mümkündür. Marka günümüzde hem şirketler için hem de ülkeler için bir güç unsurudur. Bu çağda tüketicilerin ürün veya hizmetleri satın almaktan çok marka satın almayı tercih ettikleri görülmektedir. Dolayısıyla işletmelerin "marka" olmak ve markalarının kalıcılığını sağlamak için pazarlama stratejilerini geliştirmeleri gerekir. Marka Dehası kitabında Anadolu'dan çıkan KOBİ'lerden ve global markalardan başarılarının arkasında yatan sırları öğreneceksiniz.

Marka konusunun son yıllarda gördüğü ilgi ülkemiz adına umut verici. Ancak yayınlanan eserlerin genelde tercüme olması da eksik kaldığımız alanı işaret ediyor. Liderlik ve girişimcilik alanlarındaki özgün eserleriyle tanıdığımız Mehmet Akif Çakırer, marka konusunda oldukça net mesajlar veren çalışmasıyla ülkemizin bu alandaki eksiğini giderme konusunda değerli bir adım atıyor.
Güven Borça
Marka Danışmanı
Markam Pazarlama Yönetimi ve
Marka İletişimi Danışmanlığı


Marka konusunda yazılmış pek çok kitaptan farklı olarak, yalınlığı, gerçekçi örnekleri ile romantik bir söylemden çok bir yol haritası çizmeyi sağlayacak rehber olabilecek çalışma. Mehmet Akif Çakırer'in ellerine ve gönlüne sağlık.
Ayşen Laçinel
Marka Danışmanı
AL Danışmanlık


Ürünün fiziki varlığı; öyküler, değerler, renkler, çağrışımlar, imajlar, kanaatler, hayaller, kişilik, duygular, inançlar, kullanıcılar, formlar gibi engin bir marka tasavvurunun içinde minik bir nokta gibidir. O minik noktayı ürütebilmek için devasa fabrikalar, üretim bantları, Ar-Ge tesisleri, ambalaj bobinleri, otomasyon sistemleri, hammaddeler, depolar gibi sayısız bileşene ihtiyaç varken, marka üretiminin nasıl kompleks bir bileşenler toplamına ve bunları yönetecek güçlü bir iradeye, bilimsel bilgiye, sanatsal yeteneğe ve entelektüel birikime ihtiyaç duyacağı açıktır. Marka üretimi, üretimin daha zor ve rafine bölümüdür. Bu bakımdan, marka külliyatının gelişmesi ve genişlemesi, ek olarak bunun yerel bilgiyle kaynaşması son derece önemlidir. Mehmet Akif Çakırer'in Marka Dehası adlı kapsamlı çalışması, ülkemizde marka dehalarının ve o dehaların yaratacağı markaların doğmasını ve yükselmesini sağlayacak bilgi ve enerjiyi içinde barındırıyor.
A. Selim Tuncer
Yönetim Kurulu Başkanı
Genna MCG
Sayfa Sayısı: 383

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ekin Basım Yayın

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız