Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Marx'ın İntikamı
Marx'ın İntikamı

Marx'ın İntikamı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Gökçer Özgür
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054334889

Marx'ın İntikamı Kitap Açıklaması


"Bu kitap kızdırmayı ve kışkırtmayı amaçlıyor..." Seçkin bir iktisatçı ve alıştığımız sıradışı insan Meghnad Desai yaşamının büyük bi rkısmını Sol'un savunucusu olarak geçirdi. Bu kitap, Thatcherizm'in meydan okumasının, Sovyet sisteminin çöküşünün ve İngiliz İşçi Partisi'nin piyasa odaklı siyaseti benimsemesinin başlattığı bir gözden geçirme döneminin sonucudur; bu olaylar Desai'nin "demokratik sosyalizm yolunun sonuna gelindiğini" kabul etmeye itmiştir.
"Uyarıcı, tedbirli ve malumatlı bir kitap, zaman zaman kışkırtıcı ve eğlenceli, ama, hepsinden çok dünyanın geldiği yer ile, güçlenmiş öz- bilincimizi ile ekonomik dünyamızdan geri çekilmeyi sağlayan yargının hataları ve devrimleri hakkında düşünceli."

Development Policy Review

"Sol'dan gelen eleştiriler den biri, 'toplumsal kapitalizmi' umut etmenin aşırı iyimser olduğuydu. Belki de. Ancak elimizdeki tek şey kapitalizm ve Meghnad Desai'nin Verso tarafından basılan kitabı Marx'ın İntikamı'nın zamanlaması mükemmel."
William Keegan,The ObserverSayfa Sayısı: 552

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.