Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mavi Zamanlar

Mavi Zamanlar

Mavi Zamanlar

12 yaş ve üstü Roman

Yayınevi :

Tudem Yayınları - Tudem Modern Klasikler Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789756451489


Mavisel Yener, son 10 yılın çocuk edebiyatına damgasını vuran Mavi Zamanlar isimli romanında Allianoi Antik Kenti'nin sessiz çığlığı oluyor.

Katıldığı bir yarışmada dereceye giren Birce, Allianoi Arkeolojik Kazı Alanı'nda bir haftalık tatil kazanıyor. Bu tatilde Birce ve arkadaşları Allianoi Antik Kenti'nin izini keşfediyor. Ancak bu keşif, beraberinde pek çok tehlikeyi getiriyor. Çünkü eski çağlardan kalan bu antik kentte bulunan bir kristal, dünyanın su dengelerinin dört merkezinden biri olarak biliniyor. Mısır devleti için çalışan casuslar bu dengeleri değiştirmek için hiç vakit kaybetmeden harekete geçiyor. Ellerinden bırakamadıkları Gizli Geçitleri Bulmanın Yolları isimli kitabın verdiği ipuçlarıyla şifreleri tek tek çözen Birce ve arkadaşlarını unutamayacakları bir son bekliyor.

Mavisel Yener'in 2013 Tudem Edebiyat Birincilik Ödüllü bu heyecan dolu serüveni, nefis anlatımı ve sürükleyici kurgusuyla çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çeken gerçek bir klasik.


"Geçmişten günümüze var olan değerlere sahip çıkışın bir öyküsü var bu kitapta. Mavi Zamanlar, Allianoi'nin sessiz çığlığı!" Cumhuriyet Kitap
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tudem YayınlarıEditör : Burhan Düzçay
Kapak İllüstrasyonu : Elif Deneç
Düzelti : Ümit Mutlu
Sanat Yönetmeni : Geray Gençer

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 0

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!