Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Medya Mesajı, Medya Masajıdır

Medya Mesajı, Medya Masajıdır

Medya Mesajı, Medya Masajıdır

Yayınevi :

Mediacat Yayıncılık - Medya Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054584147


Popüler klasikler arasında yer alan Medya Mesajı, Medya Masajıdır [The Medium Is The Massage], McLuhan'ın aynasından zıt fikirleri çarpıştıran bir yolculuk sunuyor. Kitap ilk kez belgelendiği dönemde, McLuhan'ın elektronik bilgi çağında yaşam üzerine ileri görüşlü algısı kafa karıştırıcı bulunmuştu. Kırk yıl kadar sonra, gözlemlerinin rahatsız edici düzeyde net ve dikkat çekici seviyede isabetli olduğunu görüyoruz.
Medyanın kendisi bile fark etmeden çok önce, Marshall McLuhan medyanın gücünü anlamıştı.

Medya Mesajı, Medya Masajıdır, McLuhan'ın en çarpıcı kavrayışlarından bazılarını ve global köy üzerine kavramsal gözlemlerini ortaya seriyor: dikiz aynası, görünmez ortam, doğanın sonu ile kitle haberleşme araçları, tüketim malları, basın, reklam ve sanat üzerine günlük görüntülere karşı duyusal etki.

İlk kez 1967 yılında yayınlanan Medya Mesajı, Medya Masajıdır, dünya çapında bir milyondan fazla satıldı.Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mediacat Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Teori-kaos

Simulakrayı veya mimkri- mimesis gibi kavramları çok yerinde algılayan bir yazar McLuhan.
Bugün ekrandaki bir cinayet haberinden sonra oturup iştahımızdan bir şey kaybetmeden yemek yiyebiliyorsak bir terslik olmalı.

07.05.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız