Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Meşrutiyet Dönemi Basınından Örneklerle Türkistan

Meşrutiyet Dönemi Basınından Örneklerle Türkistan

Meşrutiyet Dönemi Basınından Örneklerle Türkistan

Sİyasi, İktisadi, Sosyal Hayatına Dair

Yayınevi :

Kesit Yayınları - Tarih Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059408127


Meşrutiyet Dönemi'nin fikir hayatının renkli ortamında, Anadolu Türklüğünün ve aydınlarının "Türkistan" coğrafyasında yaşananlara dair ilgisini ve söz konusu bölgenin kadim ve büyük milleti Türklerin, Rus Hükümeti'nin "imha" siyasetine karşı verdikleri mücadeleyi basından takip etmek mümkündür.

Türkistan'daki "uyanış" hareketinin, sosyal, iktisadi ve kültürel hayatının Anadolu'daki yankısı son derece etkileyicidir. Bu ortak "uyanış" ın "İslamcılık, Türkçülük, Batıcılık" fikir akımlarının her biri içinde taraftarları olduğu gibi asıl karakterini ise "Yenilikçi-İslamcı Türkçü" aydınların kazandırdığı gözlenmektedir.

Bu ise ifadesini "Dilde, fikirde, işte birlik" cümlesinde bulmuştur. Tarihin geçmişten bugüne ışık tutan özelliğini hatırdan çıkarmayarak "Türkistan" da izlenecek politikaları belirlemek gerekmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 297

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kesit Yayınları

Sayfa Sayısı : 297

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız