Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mevlana'dan Yüreğinizi Isıtan Öyküler

Mevlana'dan Yüreğinizi Isıtan Öyküler

Mevlana'dan Yüreğinizi Isıtan Öyküler

Yayınevi :

Kamer Yayınları - İslam Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758035953


Adamın birisi geldi,bir sevgilinin kapısını çaldı. Sevgilisi içerden;Ey güvenilir kişi,kimsin? diye seslendi. Kapıyı çalan;Benim deyince,sevgilisi;Git dedi. Senin için içeri girme zamanı değildir.Böyle bir nimetler sofrasında ham kişinin yeri yoktur.Ham kişiyi,ayrılık ateşinden başka ne pişirebilir?İki yüzlülükten onu ne kurtarabilir? O zavallı adam kapıdan döndü,tam bir yıl yollara düştü, sevgilisinin ayrılığı ile yandı, yakıldı. O yanık aşık ayrılık ateşi ile pişerek döndü geldi, dostun evi etrafında yine dolaşmaya başladı. Ağzından sevgiliyi incitecek bir söz çıkmasın diye,yüzlerce korku ile kapının halkasını vurdu. Sevgilisi içerden Kapıyı çalan kimdir?diye bağırdı. Adam şöyle dedi:Ey gönlümü almış olan!Kapıdaki de sensin. cevabını verdi. Sevgilisi cevap verdi:Madem ki şimdi sen bensin. Ey ben içeri gir. Bu ev dardır. Bu evde iki beni alacak yer yoktur. İğneden geçirilecek iplik,iki ayrı iplik olursa,ucu çatallaşır da iğneden geçmez. Madem ki,sen tek katsın,birsin; gel bu iğneden geç. Allah her gün, her an yeni bir iştedir. Onun elinde,her olmayacak sey olacak hale gelir. Her başkaldıran,her azgın,onun korkusu ile yatışır, sakin olur. Sen anadan doğma körleri, verem hastalarını bir tarafa bırak, ölü bile, çok güçlü, aziz ve eşsiz Allah ın emri ile dirilir. Yokluk yok iken, ölüden de ölü iken, onun var etme gücü ile çaresiz kalır da varlık alemine gelir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 247

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kamer Yayınları

Sayfa Sayısı : 247

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

basım hatası çok fazla

kitap hikayeler bakımında güzel ve akıcı olsa da çoğu sayfa da basım hatası bulunuyor, bu okurken rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı oluyor.

15.01.2015

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız