Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Misafirsin-I-İşaret 5
Misafirsin-I-İşaret 5

Misafirsin-I-İşaret 5

6/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Deniz Erten
Yayınevi : Mona
Standart Teslimat
27 Ocak - 01 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052182482

Misafirsin-I-İşaret 5 Kitap Açıklaması

“Misafir” kelimesi çok ilginçtir mesela... “Tefsir, sefer ve misafir” kelimeleri, hepsi birbiriyle bağlantılıdır. “Kuran’ı tefsir ediyorum,” demek aslında “dünyadaki misafirliğimin anlamını yani marifeti öğrenmeye çalışıyorum,” demektir. Marifet, kendini ve Yaradanını bilmeye, tanımaya gayret göstermektir. Kâinat “büyük insan” olduğu için onda sizin içsel yolculuğunuzun izdüşümü bulunur. Bu sebeple “Şu ayet ne diyor? Bunun anlamı ne?” diye o kitap bu kitap gezmeden önce “tefsir” ne demek anlamanız lazım... Tefsir “perdeyi kaldırmak” demektir ve “sefer” kelimesiyle bağlantılıdır. Kuran senin sana yolculuğunu anlatır; algıların üzerindeki örtüleri kaldırarak “öz”üne varma seferini... Bu, enfüsünde, içsel âleminde gerçekleşen tefsirdir. Bilim ise dış âlemde, afakta ayetlerin üzerinde bulunan perdeleri kaldırmayı sağlayarak kâinat kitabını tefsir etme görevindedir. Fark etseniz de etmeseniz de dünyanızı dinler(!) ve inançlar yönetiyor. Buna rağmen siz dine alerji geliştirmişsiniz! “Misafir” kelimesiyle aynı kökten gelen “sefer” kelimesi dünyada bir yolculukta olduğunuzu işaret eder. Dünya bir köprü, hayat bir yolculuktur. Sen kendindeki Rabbine yapacağın seferde; kendine ve Yaradanına ait hakikatlerin içinden geçerken, o hakikatlerin üzerini kapatan örtüler teker teker kalkmaya başlar. Bu da senin farkındalığına sunulan her yeni bilgiyle bilinç ekranından bir perdenin daha kalkması demektir. 
Seferdesin... Allah’ın ilim sofrasında Misafir-Sin... 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 615

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 8. Basım

Yorumlar 6
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Muazzam

I ve ş kaldı kendimi ve sorularıma cevapları bulduran unutan benden idrake çalışan bene yolculuk...

22.12.2020

Herkes okumalı

Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.bir arkadaşımdan alıp okuma imkanı buldum.fakat kitaplığımda olması gerektiğini ve zaman zaman tekrar okumalıyım dusunncesi ile tüm seriyi sipariş ettim

18.12.2020

Başlamak için Sipariş Teslimatını Bekliyorum

Merak Uyandırdığı İçin Serinin Siparişini Verdim.

14.12.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.