Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mühendislik Formülleri

Mühendislik Formülleri

Mühendislik Formülleri

Mühendisler için Temel Başvuru Kitabı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kurt Gieck
Çevirmen: Ahmet Altuncu
Standart Teslimat
25 Temmuz - 27 Temmuz
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755400969


Teknik formüllerin toplandığı bu kitabın amacı, daha ayrıntılı teknik ve matematiksel formül kitaplarına özet niteliğinde, rahat anlaşılabilir ve kullanışlı bir kılavuz kitap ihtiyacını gidermektir.
Kitapta, sayfaların sadece bir yüzü baskı için kullanılmıştır ve diğer yüzleri ek notlar için ayrılmıştır.

Her bir konu bir büyük harfle ilişkilendirilmiştir. Çeşitli formüller, küçük harflerle bağlantılı sayı dizileriyle gruplandırılmıştır. Bu metot, herhangi bir detaylı hesaplamada hangi formüllerin kullanıldığının belirtilmesini sağlar.

ISI bölümü, tipik değerleri içeren birçok tablonun eklendiği HVAC (Isı, Havalandırma ve İklimlendirmenin kısaltmasıdır) uygulaması ile genişletilmiştir.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilim Teknik Yayınevi

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 1

Tavsiye edilir bir yardımcı el kitabı!

Mühendislik formüllerin ezberlenmesi değil, neden-nasıl-nereden-nereye-etki ve derecesi... bağlantılarının bilinmesi-kavranması, ... hissedilebilmesi ve algılaması demektir. Yani formüllerin ne ifade ettiği ve nerede nasıl kullanılacağı ve  sonuçların da tahmin edilebilmesidir. Bunun için eldeki GIECK'in "Mühendislik-Formülleri", kısa, öz, derli toplu ve aşırıya kaçmayan (ör. DUBBEL) şekli ile mühendisin tavsiye edilir her zaman elinin altında olması gereken günlük yardımcılarından birisi.

19.04.2019

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız