Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun Romanları Üzerine Bir İnceleme

Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun Romanları Üzerine Bir İnceleme

Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun Romanları Üzerine Bir İnceleme

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İrfan Yayıncılık - Kültür Dizisi

Standart Teslimat
16 - 18 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789753711340


"Sepetçioğlu, Selçukluların kuruluşundan başlayıp İstanbul'un fethine kadar olan süreci anlatan romanlarda Türk Birliğinin sağlanması hususunda sosyal, kültürel ve tarihsel değerlendirmelerde bulunur.

Romanların isimleri birer sembolün adı olarak karşımıza çıkar. Kilit romanı Anadolu kapılarının Türklere yarım açılışını, Anahtar romanı ise yerleşik hayata geçişinin sembolüdür. Kapı, Konak, Çatı ise Selçuklu Devleti'nin kuruluşunu tamamlatır. Dünkü Türkiye Dizisi; Kilit, Anahtar, Kapı, Konak, Çatı, Üçler Yediler Kırklar, Bu Atlı Geçide Gider, Geçitteki Ülke, Darağacı, Ebem Kuşaşı, Sabır, Gündönümü isimli on iki romandan oluşur.

Tarihimize ışık tutan olayları romanda zaman unsurları ile ele alıp işlemek okuyucuda tarih bilincini de arttıracaktır.

Romanları sosyal zaman açısından değerlendirirken işlenen dönemin siyasi yönlerini, sosyal hayatın belirgin özelliklerini ortaya koymaya çalışacağız. Sosyal zaman olarak; yaşama şekli, inançlar, gelenek ve görenekler, düşünceler, eğlence şekilleri, alışkanlıklar, yeme içme kültürü, giyim tarzı, yarışmalar, törenler, unvan ve ad verme gibi sosyal hayatın öğelerini değerlendireceğiz..."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İrfan Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 328

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız