Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Nutuk' dan Seçmeler

Nutuk' dan Seçmeler

Nutuk' dan Seçmeler

Yayınevi :

İtalik Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055430702


Ülke topraklarının, işgalinden başlayıp, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan Kurtuluş Savaşı'nı, Cumhuriyet'i ve inkılapların yapılışını anlatan NUTUK, siyasi ve milli tarihimizin birinci elden, değerli bir kaynak eseridir. Atatürk'ün bizzat kame aldığı NUTUK, 15-20 Ekim 1927 tarihinde Ankara'da okunan eşsiz bir belgedir.

NUTUK, geçmiş devrin bir hikayesi olarak dünümüzü anlatmakla kalmayıp, yakın tarihimizden alınan ibret dolu tecrübelerle, milli varlığımızın bugünü ve yarınına da ışık tutabilen bir değer taşımaktadır. NUTUK, milleti ülkenin geleceğini belirleyecek olan milli birlik ilkesi ile bilinçlendirip, kenetlendirerek, milli irade ve milli hakimiyet kavramlarının harekete geçirmesi yoluyla, TBMM'nin kuruluşundan Cumhuriyetin ilanına kadar uzanan tarihimizin hikâyesidir.

İçerisinde; Anadolu'nun durumu ve kurtuluş çareleri, Milli teşkilatların kurulması ve kongreler, İstanbul hükümeti ile ilişkiler, Milli teşkilatın yeniden düzenlenmesi, Misak-ı Milli ve gelişmeler, Büyük Millet Meclisi'nin toplanması, Düzenli orduya geçme kararı, Batı cephesindeki gelişmeler ve Birinci İnönü Muharebesi, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Savaşı, Cumhuriyetin ilanı, Hilafetin kaldırılması ve Ğazi Mustafa Kemal Paşa'nın Gençliğe hitabesi gibi bölümler yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İtalik Yayınları

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız