Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oğuz Kağan

Oğuz Kağan

Oğuz Kağan

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054599738


"Yer ve gök kızlarını sana verdi Oğuz, evren dünyaya hakim olman için seni seçti."

"Türklerin kontrollü olarak kar yağdırmasını, fırtına çıkarmasını ve yağmur yağdırmasını sağlayan yada taşı,çocukların koruyucu ruhu olan ve aynı zamanda bereketi sağlayan tanrıça umay, yılan kırbaçlı kötülük tanrısı erlik han, çoğu zaman gök tanrısı yerine geçen bay ülgen, kırkı dolmamış bebeklerin ruhunu kaçıran, lohusa kadınlara gelen ve şamanların ruhunu eğiten albıslar… Ak ve kara şamanlar… En önemlisi Türklerin atası sayılan Oğuz Kağan. Türk mitolojisinin bu önemli fertleri bir arkeoloğun dünya ağacının köklerini bulmasıyla yeniden hayat buluyor…"

"İnanıyorum ki meryem çimen benim gibi pek çoklarının çocukluğundan beri hevesle kovaladığı Türk çizgiroman dünyasını canlandıracak önemli ve başarılı bir adımda bulunmuştur. Meryem çimen bir hayali gerçekleştiren genç ve usta bir çizer olarak milli ve evrensel kimliğimizi oluşturmak, geliştirmek, sağlamlaştırmak yolunda önemli kilometre taşlarından biri olacaktır. Kendisini bu idealizmi, kahramanca mücadelesi nedeniyle kutluyor, şahsım ve çizgiroman severler adına teşekkürlerimi sunuyorum."
-Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu -

" Meryem Çimen'in ele aldığı "Oğuz Kağan Destanı" son derece cesur bir denemedir. Elinizdeki eseri bu gözle okuyup değerlendireceğinizi, serüven ve ciddi konuları ele alan az sayıdaki Türk çizgiroman örnekleri arasında yer alışına hak ettiği değeri vereceğinizi umarım"
-Ümit Kireçci-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 94

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgeoğuz Yayınları

Sayfa Sayısı : 94

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Tengri biz menen!

Başkalarının dilinden atalarını tanımaya çalışanlar icin cidden çok güzel bir eser. Farklı bir bakis acisindan ama bir amaç icin yazılmış bir çizgi-roman.

09.02.2016

Oğuz Kağan

Sanatcı geçmiş ile geleceği çok farklı bir kurguyla işlemiş ve birleştirmiş. Tavsiye ederim.

20.10.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız