Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Osmanlı Döneminde 1725-1920 Keban Madeni Eminleri ve Keban Kaymakamları

Osmanlı Döneminde 1725-1920 Keban Madeni Eminleri ve Keban Kaymakamları

Osmanlı Döneminde 1725-1920 Keban Madeni Eminleri ve Keban Kaymakamları

Yazar: Sabit Bilgin
Yayınevi :

Toplumsal Yayıncılık - Araştırma - İnceleme Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058553910


Büyük bir özveri ve titiz bir çalışma ile oluşturulan bu kitapta; Keban'da; Borfil Usta'nın yaptırdığı ve hâlâ suyu akmakta olan çeşmenin eski halini zihninizde canlandıracak, Maden göçüğünde can veren işçi Bavli ile çakılcı İlya'nın çığlıklarını ve arkalarından yakılan ağıtları tekrar tekrar duyacak, Esseyyid Süleyman Efendi'nin Kürtkendi Camii minaresinden okuduğu ezanla namaza kıyam edecek, Paşa Pınarından bir tas su içerek Palu Çarşı Mahallesi'nden geçip Keban Suk-ı Sultanisinde dolaşacak, Müderris Mevlüt Efendi'nin Keban'da başarılı talebelerine dağıttığı akide şekerinden almak için sıraya girecek, Keban özelinden bakıldığında Osmanlı'nın sona doğru hızla sürüklenişini hayretle görecek, Kısacası: Keban'ın, arşivlerin tozlu raflarında unutulmuş; gizemli ve hüzünlü tarihiyle yüzleşmiş olacaksınız.
-Levent Bilgin-

Sabit Bilgin Bey'in bu eseri: Büyük zahmet ve gayretlerle, ince elenip sık dokunmuş, ipekten bir "Atlas-ı Vatan"dır. "Eşkâl-i Zaman"dır. "Der-Beyân-ı Vasf-ı Keban"dır. Aş ekmek peşinde, yüzü kara madencinin, kazmayla ölüm kuyularında yazdığı nurdan bir destandır. Kısacası bu kitap Keban'dır.
-Ahmet Bayındır-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 402

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 402

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız