Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Pasaklı Mucize Hanım

Pasaklı Mucize Hanım

Pasaklı Mucize Hanım

Yazar: Dilek Başer
Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944291446


Başarılı bir beyin cerrahı, ruhsal gelgitler halinde yaşayan dernek yöneticisi karısı ve yıllar önce evlat edindikleri zeki ve hınzır delikanlı... Hayattan pek bir şey istemese de hayatın onu ödüllendirmekten vazgeçmediği Ali, bu orta yaşlı çifti bir arada tutan tek neden haline gelmiştir.

Cerrahın hayatındaki iki hırçın kadına, karısı ve kısa bir ilişki ya­şadığı hemşireye hiç benzemeyen başasistanı, tüm dün­yayı topaç gibi emrinde döndüren "sözel trafiğin" tamamen dışındadır. Bu yüzden, bütün sözel silahlara karşı doğuştan muaf, muhteşem bir bağışıklığa sahiptir genç kadın.

Roman karakterleri herkesin her gün yaşadığı sıradan olay­larla boğuşurken yaşamları, romanın tek sanal karakteri Pa­sak­lı Mucize Hanım´ın yarattığı sürprizlerle oluşan ilginç sapaklarla renklenecektir.

Pasaklı Mucize Hanım, "aşk, çocuk sevgisi, sanat, siyaset, devrim" gibi kutsal kavramları, sözün sihirbazlığından kurtarıp yaşamın içinde hak ettikleri yere indiriyor. Kavramlar bu tenzil edilmiş yerlerine razı olmayıp can havliyle baştan çıkarıcı kıvılcımlar saçmaya devam etmeseler de, o kıvılcımlar, kendi eksiği ile tutuşan histeriden ibaret artık.

YAZAR BİLGİSİ:
Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde Tıbbi Genetik doktorası yaptı. Bitirme tezini 1996 yılında Kanser Genetiği üzerine verdi. 1991´den bu yana Asya, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Avrupa´nın çeşitli ülkelerinde yaşadı. Malezya, Türkiye ve Danimarka´dan "Radikal İki" için yazılar yazdı. Edebi olarak ilgi duyduğu alan, daha çok roman ve romancılardır.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız