Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


PKK Terörü Neden Bitmez?

PKK Terörü Neden Bitmez?

PKK Terörü Neden Bitmez?

Yayınevi :

Aygan Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059707039


Terör, sadece terör değildir!
Yıllarca "PKK terörü nasıl biter?" sorusunun yanıtını aradık...Sosyolog İkbal Vurucu ise PKK ile masaya oturulan şu günlerde oldukça ilginç bir savla karşımıza çıkıyor:
"PKK terörü bitmez..."

Bu savının gerekçelerini de bilimsel temellere oturtarak anlatmaya çalışıyor. Herkesin "derin devleti' tartıştığı ve bu nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedefe oturttuğu bir dönemde, bir de "Derin PKK' icat edildiğini...

Yani "İyi PKK-Kötü PKK" kavramlarının tedavüle sunulduğunu...
Böylece PKK'nın bir anlamda meşrulaştırıldığını söylüyor. Bugüne kadar PKK terörüyle ilgili asker, yazar, siyasetçi, polis ve bürokrat kalemlerinden çıkmış onlarca kitap okudum. Bu soruna ilk kez bir de "sosyolog' gözüyle yaklaşıldığını gördüm ve ne yalan söyleyeyim sevindim. Çünkü ben de PKK terörünün bitirilmesi için, önce PKK'nın ve onu var eden koşulların çok iyi tanınması gerektiğini düşünüyorum.

"PKK Terörü Neden Bitmez?", temiz bir Türkçeyle yazılmiş ve yazım hatası yok denecek kadar az...
Eğer "aydın' olmak soru sormaksa; bu kıtabın, PKK konusunda kafanızda onlarca yeni soru oluşmasına hizmet edecek yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 338

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aygan Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 338

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız